РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765876<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Різник С. С. 
Цитокіновий статус хворих на генералізований пародонтит на тлі цукрового діабету II типу / С. С. Різник, Ю. Б. Різник // Сучас. стоматологія. - 2020. - № 4. - С. 22-25. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Важливе значення проблема генералізованого пародонтиту (ГП) набуває у світлі даних про його тісний зв'язок із соматичними захворюваннями, серед яких особливе значення має цукровий діабет (ЦД). При вивченні патогенезу ГП на тлі ЦД важливе значення набуває визначення синергічної дії прозапальних цитокінів, які можуть бути маркерами місцевих змін і діагностичним критерієм ступеня тяжкості та активності патологічного процесу в пародонті. Мета дослідження - визначити цитокіновий профіль ротової рідини у хворих на ГП на тлі ЦД II типу в залежності від тяжкості й перебігу дистрофічно-запального процесу у тканинах пародонта. Для дослідження даної мети проведено комплексне клінічно-імунологічне дослідження 41 хворого на ГП на тлі ЦД II типу і 10-ти осіб із клінічно інтактним пародонтом. Розвиток патологічного процесу у хворих на ГП на тлі ЦД супроводжується підвищенням концентрації прозапальних цитокінів, а саме TNF-<$E alpha>, IL-1<$E beta>, IL-6 у ротовій рідині, які сприяють прогресуванню дистрофічно-запального процесу у тканинах пародонта. Механізм патогенетичних кореляцій обурунтовує науковий підхід до вибору й застосування імунологічних методів дослідження хворих на ГП. Висновки: визначення рівнів прозапальних цитокінів TNF-<$E alpha>, IL-1<$E beta>, IL-6 у ротовій рідині може бути діагностично важливим чинником для встановлення тяжкості патологічного процесу та ефективності лікування хворих на ГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського