РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сірчак Є. С. 
Динаміка показників психологічного статусу та якості життя у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та хронічним гастритом до та після лікування / Є. С. Сірчак, С. В. Пацкун // Галиц. лікар. вісн. - 2020. - 27, № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Депресія підвищує ризик розвитку цукрового діабету (ЦД) 2 типу та подальших ризиків гіперглікемії, інсулінорезистентності, мікро- і макросудинних ускладнень. Зв'язок між депресією та ЦД 2 типу може включати вегетативну і нейрогормональну дисрегуляцію, збільшення ваги, запалення і структурні зміни гіпокампа. Мета дослідження - оцінити показники психологічного статусу та якості життя пацієнтів з ЦД 2 типу та хронічним гастритом (ХГ) до та після лікування із використанням препарату магнікум антистрес. На базі ендокринологічного відділення ЗОКЛ ім. А. Новака обстежено 40 пацієнтів, середній вік, яких склав <$E53,7~symbol С~4,1> років. Всім пацієнтам проведено оцінку якості життя, психологічного стану та рівня стресу з використанням опитувальників, а саме за допомогою SF-36, методики "шкала психологічного стресу PSM-25", тест оцінки рівня стресу (Холмс і Раге) пацієнтів з ЦД 2 типу та ХГ. Після опитування всі пацієнти одержали лікування препаратом магнікум антистрес на фоні патогенетичного лікування. Після курсу лікування протягом 1 міс рівень стресу знизився, так у пацієнтів чоловічої статі високий рівень стресу спостерігався у 58,3 % хворих, а серед хворих жіночої статі - 35,8 %. Також рівень стресостійкості підвищився, так у пацієнтів чоловічої статі низький рівень стресостійкості спостерігався у 66,7 % хворих, а серед хворих жіночої статі - 25 %. Після курсу лікування згідно зі шкалою оцінювання якості життя (SF-36), у пацієнтів було виявлено позитивну динаміку показників психологічного та фізичного компонентів здоров'я. Висновки: рівень хронічного стресу у пацієнтів з ЦЦ 2 типу та ХГ є у переважної більшості високим (52,5 %). Рівень стресостійкості у переважної більшості пацієнтів з ЦД 2 типом та ХГ є низьким (52,5 %). Комплексна терапія із використанням препарату магнікум антистрес у хворих на ЦД 2 типу та ХГ є патогенетично обгрунтованою, а також призводить до покращання показників якості життя та стресостійкості у цих хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р413.201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського