РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олефір В. О. 
Психологія саморегуляції суб'єкта діяльності : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.01 / В. О. Олефір; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2016. - 40 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної наукової проблеми саморегуляції суб’єкта діяльності як форми реалізації його інтелектуально-особистісного потенціалу. Обґрунтовано концепцію саморегуляції суб’єкта діяльності. Верифікована структурна модель інтелектуально-особистісного потенціалу як передумова саморегуляції суб’єкта діяльності. Встановлено інваріантність його структури. Виявлені функції саморегуляції релевантні ситуаціям невизначеності, досягнення та напруженості. У чотирирічному лонгітюдному дослідженні виявлено функціональні форми його росту. Показано, що інтелектуальний потенціал має лінійну форму росту, а особистісний - нелінійну. Кількісні співвідношення між компонентами ітелектуально-особистісного потенціалу визначають спрямованість та особливості актуалізації функцій саморегуляції відповідно до поточних умов діяльності. У чотирирічному лонгітюдному дослідженні виявлено функціональні форми його росту. Показано, що інтелектуальний потенціал має лінійну форму росту, а особистісний - нелінійну (квадратичну). У серії досліджень була показана роль інтелектуально-особистісного потенціалу в регуляції надійності професійної діяльності, академічної успішності та психологічного благополуччя особистості. Моделювання структурними рівняннями і медіаційний аналіз дали змогу виявити як безпосередній, так і частково опосередкований іншими латентними змінними ефекти інтелектуально-особистісного потенціалу. Інтелектуально-особистісний потенціал розглядається ресурс, що дає змогу суб’єкту підтримувати свою суб’єктність як здатність і готовність людини до активної, свідомої та цілеспрямованої реалізації накопиченого ментального досвіду. Суб’єктність визначається функціями саморегуляції суб’єкта, структурною передумовою яких є інтелектуально-особистісний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського