РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шіїнтум О. Н. 
Металотіонеїни I+II у мозку та крові лабораторних тварин за умов впливу низьких доз кадмію та патологічних станів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. Н. Шіїнтум; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2018. - 20 c. - укp.

Присвячено висвітленню нейропротекторної функції металотіонеїнів, індукованої хронічним впливом низьких доз Кадмію або запальними факторами у післяопераційний термін та за умови ішемії. Уперше наведено кількісну характеристику розподілу металотіонеїнів І+ІІ у різних відділах мозку щурів та піщанок під час постнатального розвитку, визначені схожі та відмінні особливості. Досліджено хронічний вплив низьких доз Кадмію на рівень металотіонеїнів-І+ІІ в мозку й сироватці крові щурів, установлений протилежний напрям змін вмісту МТ-І+ІІ: зниження в мозку та збільшення в крові, залежно від сумарної дози накопичення Кадмію. Експериментально доведено, що МТ-І+ІІ є одним із регуляторів гіпералгезії та запалення у післяопераційний термін. Вміст МТ-І+ІІ знижується як у крові, так і мозку за умов післяопераційної гіпералгезії. Застосування 100 мкг екзогенного МТ-І+ІІ на одну тварину протягом 2 днів до і після операції зменшує гіпералгезію та кількість прозапальних факторів у місці хірургічного розтину. Шляхом комбінованого введення ізадрину та пітуїтрину у щурів моделювали ішемічний стан, що відповідав гострому перебігу ішемічної хвороби серця. За впливу пітуїтрін-ізадріну також установлено зниження вмісту МТ-І+ІІ у гіпокампі та таламусі експериментальних тварин. За умови застосування корвітину, інспри та а-кетоглутарату, що мають позитивний вплив на стан міокарду та інших органів, установлено найефективніший ефект відновлення вмісту МТ-І+ІІ у мозку щурів із пітуїтрин-ізадрин індукованим ушкодженням міокарду під час використання корвітину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.9:Г122.42 + Е0*725.111.335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435537 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського