РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764521<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білошицький Е. В. 
Удосконалення функціонування систем опалення та вентиляції пасажирських вагонів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / Е. В. Білошицький; Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - Дніпро, 2019. - 20 c. - укp.

На основі викладених теоретичних та експериментальних досліджень вирішено актуальне наукове завдання з удосконалення функціонування систем опалення та вентиляції пасажирських вагонів локомотивної тяги. Досліджено фактори, що впливають на ефективність процесу формування параметрів мікроклімату в пасажирському рухомому складі. Визначено методи підвищення ефективності й енергоефективності, які можна реалізувати на існуючих конструкціях пасажирських вагонів. Уперше розроблено математичну модель нестаціонарних теплових процесів у пасажирському вагоні з водяною системою опалення, що завдяки врахуванню динамічного характеру процесів дозволяє підвищити якість оцінки конструктивних рішень систем життєзабезпечення. Одержано комплексну залежність параметрів мікроклімату у приміщеннях пасажирського вагона локомотивної тяги від величини повітрообміну, обсягу інфільтрації та кількості пасажирів у вагоні, що дозволяє узгоджено керувати параметрами мікроклімату в часі з дотриманням умов теплового балансу. Удосконалено метод керування продуктивністю калорифера з формуванням оптимального режиму функціонування завдяки врахуванню взаємозв'язків між параметрами функціонування систем опалення та вентиляції пасажирського вагона локомотивної тяги, що дозволяє суттєво покращити якісні показники мікроклімату та підвищити енергоефективність пасажирського вагона локомотивної тяги. Розвинуто методи аналізу параметрів теплового балансу пасажирського вагона локомотивної тяги за рахунок виділення зон температурних полів всередині вагона, що дозволяє зменшити непродуктивні витрати теплової енергії та покращити показники комфорту для пасажирів. Зазначено, що запропоновані рішення з удосконалення систем опалення підвищують енергоефективність системи опалення на 27,4 %. Це дає підстави для зниження потужності системи опалення щонайменше на 25 %. Економічний ефект від запропонованих рішень вдосконалення за період експлуатації (14 років) для експлуатаційного парку пасажирських вагонів складатиме 561,948 млн грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: О245-048.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438931 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського