РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764387<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Максименко Н. В. 
Ландшафтно-екологічне планування в інвайронментальному менеджменті територій локального рівня організації довкілля : автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / Н. В. Максименко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2018. - 44 c. - укp.

Обґрунтовано доцільність виділення окремого конструктивно-географічного напрямку - ландшафтно-екологічного планування (ЛЕП), як системи заходів, спрямованих на екологічно збалансовану організацію природокористування на територіях різного локального рівня організації довкілля (ЛРОД). Зазначено, що цей принципово новий методологічний підхід реалізовано у комплексній розробці тестового ландшафтно-екологічного полігону екологічного факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та часткових об'єктах, які у різний час протягом двох десятиріч досліджувались чи проектувались здобувачем. Розроблено теорію, методику, структуру та процедуру ЛЕП для прийняття рішень в інвайронментальному менеджменті територій ЛРОД, на прикладі агроландшафтів, урболандшафтів, водогосподарських ландшафтів, територій і об'єктів екологічної мережі, лісництв і лісових господарств. Обґрунтовано необхідність і сутність здійснення процедури ЛЕП для оптимізації природокористування на локальному рівні. Розроблено синтезовану карту нятрямків оптимізації природокористування, що рекомендовані за результатами ЛЕП для територій різного ЛРОД, що можуть бути використані в інвайронментальному менеджменті територій. Розроблено три моделі, які виступають як відправні точки для інтеграції концепції екосистемних послуг (ЕП) і показників ЛЕП, що демонструють практичні напрямки реалізації ЕП на основі конкретних прикладних результатів ЛЕП. Зауважено, що загальним обмеженням використання ЛЕП для розробки управлінських рішень з оптимізації природокористування певної території є бажання керівника організувати свою діяльність у відповідності до останніх наукових напрацювань. Але саме у цьому і є перевага використання ЛЕП в Україні, бо примусова екологізація управлінської діяльності, на думку автора, має менш оптимістичні перспективи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)6 + Д820.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432752 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського