РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудченко Т. В. 
Екологічне обґрунтування контролю шкідливих організмів у посівах рису в Україні : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / Т. В. Дудченко; Національна академія аграрних наук України, Інститут захисту рослин. - Київ, 2017. - 43 c. - укp.

Наведено таксономічний аналіз видового складу бур’янів, збудників хвороб і шкідників зрошувальних рисових агроценозів України. Визначено найважливіші види, особливості їх поширення та розвитку, шкідливість. За екологічними особливостями бур’яни поділено на шість груп: суходільні, вологолюбні, болотні, водні, плаваючі, водорості. Найбільш численними і шкідливими є види вологолюбної та болотної екологічних груп. Серед хвороб (пірикуляріоз, гельмінтоспоріоз, фузаріоз, альтернаріоз, ризоктоніоз, аскохітоз та ін.) найпоширенішим і шкідливим є пірикуляріоз, а серед шкідників - рачок щитневий, естерія, комарик рисовий, мінер ячмінний, муха прибережна. Комплекси шкідливих організмів унеможливлюють одержання належного урожаю без цілеспрямованих заходів. Запропоновано інтегровану систему контролю шкідливих організмів у рисових агроценозах з максимальним використанням ефективних і екологічно прийнятних агротехнічних прийомів. Зокрема, сівозміни з насиченням рису до 50 %, 2 - 3 полями люцерни та агромеліоративним полем, використання стійких сортів, економним і цілеспрямованим проти шкідливих організмів режимом зрошення, обов’язковим чергуванням препаратів, що в сукупності зменшує пестицидне навантаження на навколишнє природне середовище, запобігає формуванню резистентних популяцій бур’янів проти гербіцидів, хвороб проти фунгіцидів, підвищує рівень ефективності заходів захисту до 80 - 85 % і більше, дає змогу одержати зерна 8,5 - 9, т/га з рівнем рентабельності 86,7 %, індексом екологічного навантаження (АЕТІ) до 0,6, що характеризується як малонебезпечний.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-467 + П491.123

Рубрики:
 Рис 

Шифр НБУВ: РА432497 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського