РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764118<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Халімончик В. В. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення та післяопераційного періоду при лапароскопічних операціях в гінекології : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. В. Халімончик; ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України". - Дніпро, 2020. - 24 c. - укp.

Обґрунтовано, досліджено та впроваджено в клініку оптимальні варіанти тотальної внутрішньовенної анестезії (ТВА) зі штучною вентиляцією легенів при лапароскопічних операціях у гінекології на підставі вивчення змін гемодинаміки, маркерів стресу, запалення й інтенсивності болю. Обстежено 84 пацієнтки, які залежно від варіанта ТВА розподілено на три групи. Пацієнткам І групи (n = 30) проводилася стандартна ТВА; II групи (n = 25) - ТВА з додаванням субнаркотичних доз кетаміну; III групи (n = 25) - ТВА із застосуванням субнаркотичних доз кетаміну та декскетопрофену наприкінці операції. Встановлено, що на тлі стандартної ТВА створення пневмоперитонеуму та положення Тренделенбурга формує ізольовану гіпертензію, яка зберігається до кінця операції, швидко розвивається інтенсивний больовий синдром, що активує реакції стресу та запалення. Застосування субнаркотичних доз кетаміну не впливає на тип кровообігу під час операції, знижує інтенсивність болю та гальмує ендокринно-метаболічну стрес-відповідь після операції, але не впливає на інтенсивність запалення. Додавання наприкінці операції до субнаркотичних доз кетаміну декскетопрофену сприяє формуванню еукінетичного типу кровообігу, забезпечує потужний стрес-лімітуючий ефект, зменшує інтенсивність запалення та болю в перші 12 годин після операції, скорочує термін перебування в стаціонарі та покращує якість життя після операції, що доводить ефективність запропонованої методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7-1 + Р453.87

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444743 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського