РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763655<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гарат І. В. 
Ідеї ісихазму в творчості острозьких традиціоналістів кінця XVI - початку XVII ст. : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / І. В. Гарат; Національний університет "Острозька академія". - Острог, 2018. - 20 c. - укp.

Показано, що ісихазм як релігійно-філософська течія, будучи продовженням християнського неоплатонізму, остаточно оформився у Візантійській імперії у XIV ст. Ця течія систематизувала й трансформувала неоплатоністські погляди Отців Церкви - Василія Великого, Григорія Ниського, Діонісія Ареопагіта, а також Симеона Нового Богослова. Зазначено, що ідеологія ісихазму набула поширення на українських землях у кінці XIV - на початку XV ст. у результаті "другого південнослов'янського впливу". Помітну роль у продовженні та розвитку ісихастської традиції в Україні відіграли Острозький та Дерманський релігійно-культурні центри, які діяли наприкінці XVI - на початку XVII ст. Проаналізовано погляди авторів - адептів ісихазму, діяльність яких була пов'язана з цими релігійно-культурними центрами: Василя Суразького, Івана Вишенського і Віталія Дубенського. Розглянуто діяльність "практикуючих ісихастів" - Ісакія Борисковича, Іова Княгиницького та Іова Желіза (Почаївського). Показано, що хоча Острозький релігійно-культурний центр почав згортати свою діяльність після смерті князя Василя-Костянтина Острозького в 1609 р., а близько 1636 р. взагалі був ліквідований, його традиції, в т. ч. й традиції ісихазму, було продовжено. Представниками цього напрямку в ХVІІ - ХVІІІ ст. можна вважати Ісайю Копинського, Афанасія Филиповича, Паїсія Величковського. Зауважено, що цю лінію також представляв Григорій Сковорода, який під впливом Просвітництва трансформував ісихастські уявлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)4/5-678 + Э372.27-100

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434963 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського