РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лящук Ю. М. 
Явища резонансної взаємодії електромагнітних хвиль з гібридними напівпровідниковими плазмонними структурами: детектування та підсилення терагерцового випромінювання : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Ю. М. Лящук; Національна академія наук України, Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Наведено результати теоретичного дослідження ефектів резонансного збудження плазмонів при взаємодії двовимірного електронного газу з надвисокочастотним електромагнітним випромінюванням в гібридних напівпровідникових структурах з металевими ґратками. Розвинуто теорію явищ детектування та підсилення терагерцового (ТГц ) випромінювання в структурах з дрейфуючим електронним газом. Пояснено форму експериментальних спектрів пропускання терагерцового випромінювання для кремнієвої структури та їх модифікацію при пропусканні електричного струму. Вказано, що зміна пропускання пов'язана із Джоулевим розігрівом структури, що впливає на рухливість дірок і високочастотний відгук газу дірок в ТГц області спектру. На основі чисельного розв'язку рівнянь Максвелла показано, що при взаємодії електромагнітної хвилі з субхвильовою металевою ґраткою наявна сильна локальна концентрація ближнього електромагнітного поля на краях металевих смужок. Продемонстровано збільшення ефекту концентрації для вузькощілинних ґраток. Знайдено залежності характеристик плазмонного резонансу в гібридній структурі гратка-2D електронний газ від її параметрів. Показано, що в структурах з вузькощілинними ґратками посилюється взаємодія плазмонів і електромагнітного випромінювання. Продемонстровано, що просторовий розподіл ближнього поля має квадрупольну структуру та має місце ефект підсилення концентрації енергії ближнього поля при плазмонному резонансі. Запропоновано оригінальний дизайн гібридної плазмонної структури на основі InGaAs-гетероструктури з дрейфуючим електронним газом, в якій можливе виникнення плазмонної нестійкості черенковського типу. Зазначено, що при цьому розрахунки показують існування частотних вікон підсилення терагерцового випромінювання зі значеннями порядку 10%. Побудовано самоузгоджену теорію детектування в плазмонних структурах з дрейфуючим електронним газом. Показано, що самоузгоджене рішення системи рівнянь Максвелла та гідродинаміки призводить до виникнення у виразі для фотовідгуку додаткового множника, який враховує радіаційні втрати. Пояснено експериментальні спектри відбивання епітаксійних плівок сильнолегованого n-GaN з витравленою на поверхні дифракційною ґраткою в діапазоні 2 - 20 ТГц. Зауважено, що розрахунки спектрів відбивання проведено на основі точних розв'язків рівняння Максвела чисельними методами. Показано, що особливості які виникають в цих спектрах пов'язані зі збудженням поверхневих плазмон-поляритонів і дифракцією падаючого випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 в641,022 + В371.35 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434947 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського