РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763315<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабаченко О. І. 
Аналіз існуючих способів підвищення якості металопродукції залізничного призначення / О. І. Бабаченко, К. Г. Дьоміна, Г. А. Кононенко, О. А. Сафронова // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 4. - С. 84-94. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Здійснено аналіз існуючих публікацій, в яких висвітлено питання підвищення міцності та надійності осей колісних пар. Підвищення міцності та терміну служби осей може бути досягнуто тільки комплексно: поліпшенням конструкції, раціональним вибором матеріалу, методів його обробки та зміцнення. Важливу роль при цьому відіграє поліпшення умов експлуатації рухомого складу і догляд за ним. Якщо раніше спостерігалася тенденція забезпечити надійність роботи осі переважно за рахунок збільшення перерізу, то в даний час цей шлях фактично вичерпав себе і поступається місцем прийомам збільшення втомної міцності. Можливості в цій області є досить широкими, їм приділено основну увагу в даній роботі. Для вирішення задачі підвищення якості осей залізничних вагонів виділено наступні основні способи: заходи, спрямовані на підвищення якості сталі для виробництва осей у процесі її виплавки (зниження вмісту сірки, фосфору, водню і т. п.); легування та мікролегування сталі для виготовлення залізничних осей; поліпшення пророблюваності металу осьових заготовок у процесі гарячої деформації; вибір і розробка оптимальних режимів термічної обробки осьових заготовок. На наш погляд, поліпшення пророблюваності металу осьових заготовок у процесі гарячої деформації є саме тим способом підвищення якості залізничних осей, що не потребує заходів, які суттєво здорожують існуючу технологію їх виготовлення. Оскільки за рахунок інтенсивної деформаційної дії у звичайній вуглецевій сталі можна покращити якість її макроструктури, сформувати сприятливий розподіл спадкоємної хімічної неоднорідності кремнію та марганцю в її мікроструктурі, який забезпечить утворення дрібнозернистої і рівномірної ферито-перлітної мікроструктури. Усе це буде сприяти підвищенню характеристик пластичності, в'язкості та міцності у разі циклічних напружень вуглецевих сталей конструкційного призначення, зокрема для виготовлення залізничних осей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.71 + О22-034 + О22-066.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського