РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скідін І. Е. 
Аналіз структурно-хімічного стану формування шару термітного сплаву на сталевій підкладці самопоширюваним високотемпературним синтезом / І. Е. Скідін, Б. Ф. Бєлов, О. С. Воденнікова, С. А. Воденніков, Л. Н. Саітгареєв, Д. Ю. Бабошко // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 4. - С. 69-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано структурно-хімічний стан формування шару термітного сплаву на основі хрому та на основі заліза на сталевій підкладці, одержаного за допомогою самопоширюваного високотемпературного синтезу. Самопоширюваний високотемпературний синтез полягає у перебігу сильної екзотермічної реакції (реакції горіння) суміші, процес характеризується високою температурою (<$Esymbol Ы~3000~symbol Р roman C>) і великою швидкістю поширення фронту горіння (0,5 - 15 см/с). В результаті самопоширюваного високотемпературного синтезу відбувається відновлення заліза з оксидів і розплавлення тонкодисперсних компонентів шихти. На основі стохастичного аналізу матеріального балансу хімічних реакцій вихідних компонентів шихти (сталевої окалини, порошку алюмінію, карбюризатора для навуглецювання, залізного порошку або порошку хрому) представлено механізм утворення металевої, шлакової та газової фаз при самопоширюваному високотемпературному синтезі. Показано, що у процесі формування шару термітного сплаву на сталевій підкладці самопоширюваним високотемпературним синтезом, в структурі термітного сплаву утворюються неметалеві включення (так звані корундові центри, які є продуктом реакції оксиду заліза з алюмінієм), які створюють ефект інокулюючого модифікування термітного сплаву та впливають на зародження карбідів хрому та карбідів заліза. Дане твердження знайшло підтвердження в металографічних дослідженнях зразків термітного сплаву на основі заліза та зразків термітного сплаву на основі хрому, які показали, що макроструктура сформованого шару представлена ферито-перлітною матрицею, що містить цементит або залізо-хромовий цементит у кількості 83,0 % і неметалеві включення у вигляді глинозему у кількості 17,0 %. Встановлено, що мікротвердість зразків із сформованого шару термітного сплаву, одержаного з шихти на основі хрому, в 1,3 разу вище, ніж мікротвердість зразків, одержаних з шихти на основі заліза.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського