РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Галаджун З. В. 
Мова друкованих ЗМІ України (у розрізі українська/російська мови видання) / З. В. Галаджун // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 1. - С. 134-140. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто мовну ситуацію в Україні впродовж 2009 - 2019 рр. в аспекті мови періодичних і продовжуваних друкованих видань. Виокремлено основні проблеми в дослідженні мови засобів масової інформації, а також простежено динаміку кількості видань у розрізі українська/російська мова. Складність дослідження полягає в різних методах підрахунку, що використовують відповідні державні структури (а, відповідно, і в даних, опублікованих ними), як-от: Книжкова палата України, Українська асоціація видавців періодичної преси, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, а також тим, що для більш об'єктивного аналізу важливо було б мати нові дані всеукраїнського перепису населення з критеріїв етнічної належності та рідної мови, оскільки останній відбувся ще у 2001 р. Досліджуючи мовну ситуацію в друкованих засобах масової інформації, можна стверджувати, що вона тісно пов'язана, передусім, з мовною ситуацією в державі, а саме: переважання української мови на Заході України, перехід до білінгвізму в Центрі та диглосний білінгвізм на Сході країни. Більшість видань публікують українською (державною) мовою - 42 - 52,5 %. Друге місце за кількістю видань посідає російська мова - 16 - 21 %. Левова частка всієї преси виходить саме українською та російською мовами (українською/російською/двома мовами - українською та російською) - 70 - 85 %, що свідчить про певну двомовність соціуму, але з переважанням державної мови - української. Це підтверджують і дані, одержані в результаті опитування. Це може свідчити про те, що мовна національна ідентичність у питанні української мови як єдиної державної та в бажанні одержувати більшу частину інформацію від масмедіа українською мовою є сформованою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104.715 + Ч612.3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського