РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко І. С. 
Проєкт "Нова людина" в українській історії соціальної інженерії: комунікаційні виміри / І. С. Бондаренко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 1. - С. 101-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено комунікаційні моделі реалізації проєкту "нова людина" в українській новітній історії. Наукова новизна розвідки полягає в аналізі історичних фактів і комунікаційних процесів крізь призму соціального інжинірингу. Залучено широкий теоретичний матеріал з метою всебічної інтерпретації поняття "соціальний інжиніринг". Принциповою позицією дослідження постає розуміння соціального інжинірингу як ефективної технологічної моделі управління суспільними об'єктами, що здатна продуктивно працювати з кризовими моментами соціального, економічного, політичного розвитку. У цьому разі основним знаряддям соціального інжинірингу постає поетапне реформування системи, його комунікаційна підтримка та прогнозування розгортання ситуації. Утім, всесвітня новітня історія продемонструвала факти радикального соціального інжинірингу, за якого процеси модернізації суспільства супроводжувалися задіянням політичних репресій, геноцидних програм, інформаційної блокади та тотальної пропаганди. На жаль, в Україні проєкт творення "нової людини" реалізовувався в контексті утвердження тоталітарного режиму. Відзначено, що проєкт "нова/радянська людина" був комунікаційною платформою утвердження радянського режиму; він справджувався завдяки чітко спланованій інформаційній і культурній політиці більшовиків, педагогічним та освітнім технологіям. Простежено динаміку трансформації поняття "нова людина" в ідеологічний конструкт "радянська людина", що закріпився в публічному дискурсі в добу сталінізму. Проаналізовано культурні й наукові витоки проєкту "радянська людина" й зроблено висновок, що за умови сприятливого історичного поступу Україна мала б шанс реалізувати справді ефективні програми соціального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського