РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762691<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуаібов О. К. 
Характеристики перенапруженого наносекундного розряду між електродами з халькопіриту (CuInSe2) в безкисневих газових середовищах / О. К. Шуаібов, О. Й. Миня, А. О. Малініна, Р. В. Грицак, О. М. Малінін // Укр. фіз. журн. - 2020. - 65, № 5. - С. 398-409. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Приведено характеристики перенапруженого наносекундного разряду в аргоні і азоті між напівпровідниковими електродами на основі сполуки CuInSe2 при тисках газів 5,3 - 101 кПа. Внаслідок розпорошення електродів пари халькопіриту потрапляють в плазму розряду і молекули CuInSe2 частково руйнуються, а частково осаджуються у вигляді тонких плівок на твердих діелектричних підкладках, розміщених поблизу системи електродів з плазмою. Встановлено основні продукти розпаду молекули халькопіриту в перенапруженому наносекундному розряді, що знаходяться у збуджених та іонізованих станах, і які представлені атомами та однозарядними іонами міді та індію. Запропоновано спектральні лінії атомів і іонів міді та індію, які можуть бути використані для контролю за процесом напилення тонких плівок халькопіриту в режимі реального часу. Шляхом числового розв'язку кінетичного рівняння Больцмана для функції розподілу електронів за енергіями, розраховані температура і густина електронів в розряді, питомі втрати потужності розряду на основні електронні процеси і константи швидкості електронних процесів в залежності від величини параметра E/N для плазми паро-газових сумішей на основі азоту і халькопіриту. На кварцових підкладках газорозрядним методом синтезовані тонкі плівки халькопіриту, які в широкому спектральному діапазоні (200 - 800 нм) ефективно поглинали світло. Це відкриває перспективи їх застосування в фотовольтаїчних пристроях.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського