РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762536<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Aranchii V. 
Agronomic meetings as a means of modernization of agriculture in Ukraine in the early twentieth century (as exemplified in Poltava region) = Агрономічні наради як засіб модернізації сільського господарства України на початку XX ст. (на прикладі Полтавської губернії) / V. Aranchii, M. Yakymenko, T. Sharavara // Укр. іст. журн. - 2020. - № 6. - С. 69-79. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета дослідження - з'ясувати причини проведення, форму, зміст та наслідки для соціально-економічного розвитку країни такого суспільного явища, як агрономічні наради, практика яких була досить розповсюдженою в південно-західних регіонах Російської імперії початку ХХ ст., зокрема на Полтавщині. Методологія спирається на принципи науковості, історизму, авторської об'єктивності, регіоналізму, а також на використання як загальнонаукових (аналіз, синтез, індукція, дедукція), так і конкретно-історичних (історико-генетичний, історико-порівняльний, історико-системний) методів. На основі аналізу маловідомих широкому загалу історичних джерел автори вперше у вітчизняній історіографії проаналізували видання Полтавського губернського земства, а також публікації місцевого сільськогосподарського товариства, зокрема у журналах "Хуторянин", "Вестник южнорусского животноводства", із погляду змісту й наслідків організованих місцевими громадськими активістами агрономічних нарад, головною метою яких була модернізація сільськогосподарського виробництва, що стало особливо актуальним під час здійснення столипінської аграрної реформи. Важливість згаданих нарад полягала у залученні до обговорення широкого кола дотичних до аграрного сектору осіб, серед яких були не лише практики, але й відомі свого часу теоретики з числа університетських професорів; у розповсюдженні у пресі сформульованих у ході відповідних нарад ідей, у процесі консультацій місцевих агрономів, лекцій і бесід із неписьменними верствами населення. Поряд з аналізом змісту агрономічних нарад автори приділили увагу висвітленню соціально-економічних причин та наслідків їх проведення, що передусім дає змогу усвідомити цей процес комплексно, з урахуванням усіх обставин, які прямо чи побічно впливали на проведення нарад як місцевим сільськогосподарським товариством, так і Полтавським губернським земством. Висновки: у результаті проведеного дослідження зроблено висновок про неабияке значення такого способу модернізації рослинництва і тваринництва, як агрономічні наради, в яких активну участь брали не лише громадські діячі з числа представників місцевих сільсько-господарських товариств та земців, але і представники органів влади Полтавської губернії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського