РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762381<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирилова О. О. 
Роль клінічного психолога в системі медико-психологічного супроводу онкохворих на етапі променевої терапії (аналітичний огляд літератури та власні клінічні дані) = The role of a clinical psychologist in the system of medical and psychological support of cancer patients at radiation therapy stage (аnalytical review of literature and own clinical data) / О. О. Кирилова, В. П. Старенький, С. В. Артюх, Н. Е. Прохач, Т. Г. Кіян // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2020. - 28, № 3. - С. 255-272. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз та узагальнення даних наукової літератури за проблемою надання психологічної допомоги онкохворим на етапі ПТ і навесті власні результати психологічного дослідження 55 хворих на рак тіла матки (РТМ) на етапі променевої терапії (ПТ) у клініці ДУ "Інститут медичної радіології та онкології ім. С. П. Григор'єва НАМН України" за 2015 - 2018 рр. Огляд літератури охопив доступні публікації, які були отримані внаслідок літературного пошуку у вітчизняних (НБУВ) і закордонних базах даних (Scopus, Web of Science Core Collection, PubMed, BMC, ScinceDirect, Wiley Online Library, RNB). Клініко-лабораторне обстеження проведено 55 жінкам, хворим на РТМ I - II стадій (T1b-c N0 M0 - T2a-b N0 M0). Діагноз аденокарциноми підтверджено за допомогою гістологічного дослідження. Всім хворим проведено пангістеректомію та післяопераційний курс дистанційної гамма-терапії на апараті "РОКУС-АМ" методом дробного фракціонування. 15 хворим проводилася психологічна корекція на етапі ПТ. Для оцінки рівня якості життя використовували опитувальник SF-36 (Health Status Survey). Оцінку ступеня вираженості психосоматичних розладів у хворих на РТМ проводили за допомогою опитувальника EORTC QLQ-C30. При аналітичному огляді літератури проаналізовано досвід надання психологічної допомоги онкохворим на етапі ПТ в Україні та за кордоном. Наведено особливості психологічного реагування пацієнта на етапі променевого лікування та можливі наслідки порушення вищих психічних функцій. Розглянуто мішені психологічної корекції та фактори, що впливають на рівень якості життя пацієнта. Наведено оцінку ефективності результатів психотерапевтичних втручань різних напрямків. Встановлено, що на сучасному рівні медико-психологічний супровід онкохворих - це не тільки психологічне консультування та медикаментозна корекція їх психологічного стану, спрямовані на зниження рівня дистресу, тривоги та депресії, але й психокорекція, психоедукація, доступ до психотерапевчних груп та індивідуальна психотерапія. Наведено ефективність застосуваня власних розробок схем медико-психологічної корекції емоційного стану жінок, використання яких надало можливість зменшити прояви порушень сну, когнітивної функції та втоми. Зроблено висновки, що використання диференційованого підходу до вибору методів психологічної допомоги онкологічним пацієнтам і членам їх сімей на етапі ПТ у вигляді психокорекції емоційної, когнітивної та поведінкової сфер, психоедукації або психотерапевтичних втручань надасть можливість істотно поліпшити їх психологічний стан і рівень якості їх життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-522 + Р357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського