РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762323<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хохрякова А. І. 
Особливості будови профілю грунтів у межах міста Одеси / А. І. Хохрякова // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2020. - Вип. 90. - С. 86-90. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Представлено результати обгрунтування необхідності удосконалення методичних підходів до діагностики грунтів населених пунктів, а також потреби у затвердженні єдиного переліку індексів генетичних горизонтів грунтів урбанізованих територій. Дослідження грунтів міста Одеси було проведено на 43 ключових ділянках (закладено 70 грунтових розрізів). У межах міста виділено два класи грунтів - природні та антропогенні (антропогенно-трансформовані), проведено параметризацію їх морфологічних ознак. У ході дослідження удосконалено методи діагностики антропогенно-трансформованих і антропогенно-створених грунтів шляхом уведення нових індексів генетичних горизонтів та допоміжних графічних позначень фізико-механічного перетворення профілю. В результаті досліджень встановлено, що грунтоутворення у межах населених пунктів у степовій зоні визначається як зональними факторами, так і антропогенним зв'язком з порушенням грунтів (трансформацією будови, привнесенням включень тощо). Зональні грунти урбанізованих територій (чорноземи південні в межах м. Одеси) через розширення комплексу грунтотворних процесів (більшу різноманітність факторів грунтоутворення) мають ширші діапазони потужності генетичних горизонтів для відповідного грунту. Урбаноземи мають високу варіативність показників потужності діагностичних горизонтів, що змінюється залежно від функціонального використання території міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського