РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762233<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Роговий Ю. Є. 
Дизрегуляційний механізм впливу води від'ємного окисно-відновного потенціалу на функцію нирок / Ю. Є. Роговий, О. В. Колеснік, В. Я. Цитрін // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 93-98. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - з'ясування дизрегуляційного механізму впливу навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу у порівнянні з індукованим діурезом звичайною водогінною водою на функціональний стан нирок. Досліди проведено на 40 самцях білих-нелінійних щурів масою 0,16 - 0,18 кг з аналізом впливу навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу на функцію нирок, яку одержували шляхом обробки водогінної води мікрогідрином. Окисно-відновний потенціал води та сечі визначали ОВП-метром. З показників функції нирок вивчали: екскрецію білка, клубочкову фільтрацію, фільтраційну фракцію іонів натрію, його абсолютну та проксимальну реабсорбцію. Статистичну обробку одержаних даних, включаючи багатофакторний регресійний аналіз, проводили за допомогою програм "Statgrafics", "Statistica" та "Excel 2003". Порівняльний багатофакторний аналіз впливу навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу у порівнянні з індукованим діурезом звичайною водогінною водою виявив неоднозначний характер достовірних корелятивних звіязків (p << 0,05) між досліджуваними показниками функції нирок та окисно-відновного потенціалу сечі, що зумовлено одночасною наявністю як захисних механізмів впливу від'ємного окисно-відновного потенціалу (покращання енергозабезпечення, антиоксидантна дія), так і ушкоджувальних (транзиторна ішемія нирок за рахунок активації механізму базального тонусу через збільшення скоротливої функції серця в результаті покращання його енергетичного забезпечення), кінцевий результат буде залежати від домінування класичних чи дизрегуляційних механізмів у даній конкретній ситуації. Висновок: дизрегуляційний механізм впливу води від'ємного окисно-відновного потенціалу на функцію нирок зумовлений початковою мобілізацією реакцій захисту з покращанням скоротливої функції серця, який в подальшому трансформується в реакції ушкодження через підвищення базального тонусу судин нирок з розвитком транзиторної ішемії та дисфункції нирок із гальмуванням клубочкової фільтрації, фільтраційної фракції іонів натрію, його абсолютної і проксимальної реабсорбції, розвитком протеїнурії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського