РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762232<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Польовий В. П. 
Динаміка цитокінів у хворих на поширені форми перитоніту, ускладнені ентеральною недостатністю / В. П. Польовий, О. М. Плегуца, О. Ф. Дзигал, А. С. Паляниця, І. Г. Чепега // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 85-92. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено зміни цитокінового профілю у хворих на поширені форми перитоніту, ускладнені ентеральною недостатністю. Проведено порівняння одержаних результатів у хворих, які після оперативного втручання та запрограмованої санації черевної порожнини вижили, а також хворих, які померли в ранньому післяопераційному періоді. Мета роботи - дослідити динаміку показників цитокінового профілю хворих на поширені форми перитоніту, ускладнені ентеральною недостатністю, з метою визначення їх прогностичного значення. Об'єкт дослідження - кров 23 пацієнтів на поширені форми перитоніту та 17 здорових добровольців. Для оцінки стану хворих проводили динамічне визначення в комплексному обстеженні лабораторних маркерів ендогенної токсемії та синдрому системної запальної відповіді: імунологічні зміни організму пацієнтів шляхом дослідження клітин крові, які експресують кластери СД11a<^>+, СД162<^>+, СД95<^>+, СД16<^>+, а також молекули головного комплексу гістосумісності HLA-DR<^>+ та рівнем інтерлейкінів IL-2, IL-4, IL-6. Під час дослідження у хворих на поширені форми перитоніту, ускладнені ентеральною недостатністю, на момент госпіталізації спостерігалось зниження (у 6 разів) рівня у крові CD11а<^>+-клітин та вмісту CD162<^>+ та CD16<^>+-клітин, відповідно, у 2,8 і 2,0 разу у порівнянні зі здоровими особами. Показано, що одноразова санаційна запрограмована релапаротомія протягом двох тижнів ефективно корегує зазначені зміни за виключенням експресії на клітинах CD16<^>+, що свідчить про низький вплив даного виду операційного втручання на процеси елімінації імунних комплексів. Виявлено, що концентрація в плазмі крові IL-2 зростала у 5 разів і на 27,1 % перевищувала таку в практично здорових осіб. Водночас, різко - у 4,0 раза знижувався рівень у крові IL-4. Вміст у плазмі крові IL-6 також знижувався. Через тиждень після релапаротомії експресія молекул HLA-DR<^>+ на імунокомпетентних клітинах знову зростала і в 1,8 разу переважала контрольні показники. Крім того, різко зростав вміст у плазмі крові цитокінів: рівень IL-2 перевищував контроль у 2,4 разу, IL-4 - у 4,0 раза, IL-6 - у 2,0 раза. Висновки: прогресуюче та очевидне зниження вмісту IL-2 настає у хворих на поширені перитоніти, ускладнені ентеральною недостатністю, за повної відсутності в крові IL-4 на тлі перманентного і вагомого підвищення плазмової концентрації IL-6. В умовах пригнічення імунної реакції, внаслідок інтоксикації організму хворого, додатково реалізується механізм ендогенного гальмування імунної відповіді "IL-6 - кортиколіберин - кортикотропін - кортикостероїди".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського