РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюк Т. М. 
Аналіз результатів аксіографії при лікуванні пацієнтів з м'язово-суглобовою дисфункцією скронево-нижньощелепних суглобів / Т. М. Костюк, О. А. Канюра, Н. М. Литовченко // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 41-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Поширеність дисфункційних станів скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), особливо в осіб вікового діапазону 18 - 65 років, досягла 95 - 98 % серед усіх звернень стоматологічного профілю. Перебіг патології зазвичай скритий, з періодичними рецидивами та має тривалий характер, який супроводжується зниженням загальної якості життя. Лікування ж зазначеної патології СНЩС являє собою комплекс складних терапевтичних, ортопедичних і психологічних заходів. У літературі описано безліч способів лікування дисфункції СНЩС, один із сучасних і застосування оклюзійних шин, які надають змогу змінювати положення нижньої щелепи, діагностувати та усувати м'язово-суглобову дисфункцію СНЩС. Мета дослідження - визначення ефективності лікування м'язово-суглобової дисфункції СНЩС оклюзійними шинами за даними аксіографії 274-х пацієнтів віком від 18 до 65 років з діагнозом синдром больової м'язово-суглобової дисфункції СНЩС до і після лікування. Всі пацієнти з ознаками дисфункції СНЩС до лікування мали порушення траєкторії руху нижньої щелепи (девіація - 68,7 %, дифлексія - 31,3 %). За відкривання та закривання рота спостерігалися асиметричні зсуви нижньої щелепи більше 2 мм (відхилення від середньої лінії - понад 2 мм). Після проведеного лікування за допомогою оклюзійних шин відзначалося поліпшення траєкторії відкривання і закривання рота: кількість пацієнтів з порушенням траєкторії зменшилася на 89,1 %, а об'єм зсуву нижньої щелепи під час відкривання і закривання рота у 92,4 % пацієнтів знизився в середньому до 0,9мм. Під час аналізу рухів нижньої щелепи в сагітальній площині у 79 % випадків виявлено відхилення траєкторії нижньої щелепи. Після проведеного лікування з використанням оклюзійних міорелаксаційних шин відзначені усунення порушень траєкторії руху нижньої щелепи в трансверзальній площині у 93,4 % випадків, скорочення об'єму зсувів до 0,9 мм - у 78,1 % пацієнтів. Висновки: траєкторії руху нижньої щелепи в сагітальній площині покращилися у 80,1 % пацієнтів, досягнуто нормалізацію становища нижньої щелепи щодо нейром'язової траєкторії у 93,4 % клінічних випадків. За аналізом параметрів таке лікування слід вважати ефективним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського