РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762187<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федчун Н. О. 
Проблеми кримінологічної оцінки злочинної необережності при порушенні правил безпеки / Н. О. Федчун // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 2). - С. 100-104. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Необережні злочини зазвичай уважаються менш небезпечними у порівнянні з аналогічними умисними злочинами. Проте наукові дослідження та практика показали, що небезпека необережних злочинів різко зростає в умовах упровадження сучасних технологій, збільшення кількості та потужностей транспортних засобів, використання нових джерел енергії, інтенсифікації впливу на природне середовище тощо. Увагу приділено порушенням правил безпеки під час використання джерел підвищеної небезпеки, що становлять абсолютну більшість у структурі необережної злочинності. У разі злочинної необережності під час поводження із джерелами підвищеної небезпеки ступінь (кількість) і характер (якість) суспільної небезпеки визначають не стільки рівнем моральної зіпсованості особи, скільки сферою діяльності суб'єкта, способом використання ним знарядь і засобів, ситуацій, за яких скоєно злочин, а також багатьма іншими обставинами, що можуть бути випадковими для суб'єкта. Проте впливи зовнішнього середовища переломлюються крізь соціально-психологічні якості особистості і лише потім проявляються у поведінці. Лише поведінкою суб'єкта, що взаємодіє з об'єктивними чинниками, наприклад, ситуацією і технічним засобом - джерелом підвищеної небезпеки, можливість реалізації загрози перетворюється на дійсність. Тому складність адекватної оцінки небезпеки зазначеного сегмента злочинності підкріплюється ще й тим, що в необережних злочинах, зокрема в разі порушення правил безпеки, наявна суперечність між соціально-психологічною характеристикою правопорушника і значущістю наслідків, що настають. Розроблення та впровадження ефективних заходів протидії необережній злочинності можливі лише за визначення реальних масштабів її суспільної небезпеки - найважливішої соціальної характеристики, що є більш об'єктивною, ніж кількість зареєстрованих злочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського