РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762181<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Градецький А. В. 
Детермінанти злочинності серед особового складу військовослужбовців НГУ та заходи її запобігання / А. В. Градецький // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 2). - С. 65-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Сьогодні Національна гвардія залишається наймолодшим військовим формуванням в Україні. Правовою основою діяльності Національної гвардії України є сукупність правових норм, якими регулюють суспільні відносини, що виникають у процесі організації діяльності, функціонування Національної гвардії України, а також визначають її завдання, функції, повноваження, а також порядок виконання визначених законом завдань і функцій. Для успішного виконання завдань, покладених на НГУ, необхідні підвищення професіоналізму та поліпшення всіх видів підготовки особового складу, вдосконалення роботи із запобігання правопорушенням і злочинам у військових колективах. Військові злочини характеризуються високим ступенем латентності. Ця обставина суттєво знижує статистику реального рівня злочинності серед військовослужбовців. Злочини військовослужбовців НГУ поділяються на дві великі групи: загальнокримінальні та військові. Розглянуто детермінанти злочинної поведінки серед особового складу військовослужбовців НГУ та визначено заходи щодо запобігання злочинам зазначеної категорії осіб. Установлено, що протиправна поведінка військових зумовлена низкою криміногенних чинників, основними з яких є соціально-економічні, політичні, правові, організаційно-управлінські, ідеологічні, соціально-психологічні, культурно-виховні тощо. Визначення детермінант, що впливають на злочинність у частинах і підрозділах НГУ надає змогу розробити заходи, що спрямовані на їх запобігання. Недостатній рівень дослідження проблем запобігання злочинності військовослужбовців, обгрунтованості заходів її протидії вкрай негативно позначається на ефективності боротьби з нею. Залежно від ієрархії причин та умов злочинності виділяють три основних рівні її запобігання: загальносоціальний, спеціально-кримінологічний та індивідуальний. Їх різнохарактерні заходи спрямовані на усунення або хоча б суттєве обмеження дії причин та умов військових злочинів, відповідно, на макро-, мікро- та індивідуальному рівнях. Розроблення ефективно діючих заходів щодо запобігання злочинності військовослужбовців на науковому рівні сприятиме скороченню кількості військовослужбовців, які вчиняють злочини, що в результаті надасть змогу знизити рівень військової злочинності в нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4Укр)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського