РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761921<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верхоляк Н. С. 
Вплив Cu2+ і Cd2+ на ріст і сульфідогенну активність сульфатвідновлювальних бактерій за використання ароматичних вуглеводнів / Н. С. Верхоляк, Т. Б. Перетятко, І. М. Стахера // Агроекол. журн. - 2020. - № 4. - С. 23-32. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Очищення водного середовища від речовин органічної й неорганічної природи є актуальною проблемою сьогодення. Потрапляння у воду недостатньо очищених стоків значно погіршує якість води і стан водойм загалом. Доволі поширеними забруднювачами водного середовища є ароматичні сполуки, зокрема толуен та ксилен. Окрім сполук органічної природи, стічні води містять у своєму складі багато неорганічних речовин та бонів важких металів. Серед поширених методів детоксикації середовища провідну роль відіграють біологічні, оскільки вони є економічно вигідними та екологічно безпечними. Одними з перспективних способів очищення є використанням мікроорганізмів, зокрема сульфатвідновлювальних бактерій. Досліджено вплив бонів важких металів на нагромадження біомаси та гідроген сульфіду бактеріями Desulfotomaculum sp. AR1 і D. desulfuricans Ya-11 за росту у середовищі з толуеном і ксиленом. Здатність сульфатвідновлювальних бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 і D. desulfuricans Ya-11 рости за одночасного внесення в середовище ароматичних сполук та йонів важких металів вказує на їх високий потенціал у використанні з метою очищення водного середовища від цих забруднювачів. Показано пригнічу вальний вплив іонів металів на процес відновлення сульфат-іонів досліджуваними бактеріями, і, як наслідок, нагромадження меншої кількості токсичного гідроген сульфіду. Проаналізовано вплив природи джерела карбону (натрій лактату/ксилену/толуену) та іонів важких металів на ріст бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 і D. desulfuricans Ya-11. Показано, що на нагромадження біомаси бактеріями Desulfotomaculum sp. AR1 і D. desulfuricans Ya-11 впливає як природа донора електронів, так і наявність у середовищі іонів Cu<^>2+ та/або Cd<^>2+. Виявлено здатність досліджуваних бактерій осаджувати іони Cu<^>2+ та Cd<^>2+ у вигляді нерозчинних сульфідів металів. Згідно з одержаними результатами сульфатвідновлювальні бактерії Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11 можна розглядати як перспективні у розробленні способів очищення водного середовища від іонів важких металів, зокрема Cu<^>2+ і Cd<^>2+.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.512 + Е40*872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського