РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761907<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurinna O. G. 
Cardiovascular risk factors in patients with NAFLD and its relationship with the gut microbiota = Фактори кардіоваскулярного ризику у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та їх зв'язок з мікробіотою кишечника : (a rev.) / O. G. Kurinna // Укр. терапевт. журн. - 2020. - № 3. - С. 74-80. - англ.

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) - одна з основних причин хронічних захворювань печінки, зростання частоти яких спостерігається у світі та зокрема в Україні. Останні епідеміологічні моделі прогнозують прогресивне зростання загальної кількості випадків НАЖХП та її нозологічних одиниць: неалкогольного стеатозу і стеатогепатиту. Актуальність проблеми НАЖХП зумовлена не лише несприятливими епідеміологічними тенденціями, а й соціально-економічними наслідками: підвищенням ризику загальної смертності та смертності, спричиненої серцево-судинними захворюваннями. Встановлено, що НАЖХП асоційована зі збільшенням поширеності традиційних чинників ризику серцево-судинних захворювань, зокрема цукрового діабету 2 типу та ожиріння, але жирова дистрофія печінки є предиктором кардіоваскулярних подій незалежно від її взаємозв'язку з традиційними чинниками ризику. Механізми, за допомогою яких НАЖХП підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, комплексні із залученням різноманітних багаторівневих функціональних і структурних шляхів. Однак патогенетичні ланки атерогенезу, асоційовані з розвитком жирової дистрофії печінки, остаточно не встановлено. З огляду на ланки патогенезу НАЖХП, до них, імовірно, належать генетичні чинники, дисфункція жирової тканини, порушення мікроциркуляції та ендотеліальна дисфункція, а також мікробіологічні особливості. Останні відіграють важливу роль у патофізіологічних процесах, які призводять до розвитку серцево-судинної патології у хворих на НАЖХП та які, можливо, мають спільні ланки із патофізіологічними змінами, котрі спостерігаються при формуванні жирової дистрофії печінки. Перспективними напрямами досліджень є з'ясування патофізіологічної ролі кишкової мікробіоти в розвитку як жирової дистрофії печінки, так і чинників кардіоваскулярного ризику, уточнення комплексної взаємодії мікробіоти, метаболічних та імунних каскадів, а також вивчення можливості їх корекції за допомогою як медикаментозних (пробіотики та інші лікарські засоби), так і немедикаментозних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р431.51-37 + Р410-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського