РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барило О. С. 
Проблема загоювання лунок після видалення зубів у хворих на цукровий діабет. Рівень антиоксидантного захисту / О. С. Барило, Т. М. Канішина, Р. Л. Фурман // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 4. - С. 56-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - покращення регенерації тканин в лунці видаленого зуба у хворих на цукровий діабет (ЦД) із застосуванням аутофібринового згустку та використанням озонотерапії. Дослідження рівня процесів перекисного окиснення ліпідів оцінювали за вмістом малонового діальдегіду. Стан системи антиоксидантного захисту досліджено за вмістом церулоплазміну. Для дослідження були відібрані 3 групи пацієнтів: група порівняння (50 пацієнтів) - пацієнти що не хворіють на ЦД, основна група 1 (50 пацієнтів) - пацієнти, що хворіють на ЦД, яким проведено видалення зубів без застосування додаткового місцевого лікування, основна група 2 (50 пацієнтів) - пацієнти, що хворіють на ЦД, яким проведено видалення зубів, застосовувалась озонотерапія та внесення в лунку видаленого зуба PRF. В групі спостереження (відносно здорові пацієнти, що не мають ЦД) ніяких суттєвих змін не виявлено. В основній групі 1 в першу добу рівень малонового діальдегіду (MDA) у сироватці крові становив 6,53 +- 0,51 мкмоль/л, що перевищує нормальні показники. Станом на 7-у та 14-у добу рівень малонового діальдегіду (MDA) ще більше підвищився, і становив 7,02 +- 0,53 мкмоль/л та 7,03 +- 0,44 мкмоль/л відповідно. В основній групі 2 на 7-у добу рівень малонового діальдегіду (MDA) у сироватці крові почав зменшуватись і становив 5,98 +- 0,11 мкмоль/л. Даний рівень ще також високий. Провівши дослідження на 14-добу, одержано рівень малонового діальдегіду (MDA) у сироватці крові 3,99 +- 0,20 мкмоль/л. Цей результат знаходиться в межах норми для даного дослідження. Висновки: використання технології PRF та місцевої озонотерапії позитивно впливає не тільки на загоювання рани місцево, але і покращує рівень перекисного окислення ліпідів в організм. Використання технології PRF та місцевої озонотерапії позитивно впливає покращує систему антиоксидантного захисту в організмі в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-86 + Р415.160.23-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського