РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Славінська В. В. 
Фоновий рівень сироваткових цитокінів у дітей з генералізованим катаральним гінгівітом, асоційованим з атопічним дерматитом / В. В. Славінська, А. І. Курченко, М. Ю. Антоненко // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 4. - С. 52-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою визначення додаткових діагностичних критеріїв і прогнозування перебігу генералізованих захворювань пародонта - генералізованого хронічного катарального гінгівіту (ГХКГ) та генералізованого пародонтита (ГП) в дітей з атопічним дерматитом досліджено фоновий рівень сироваткових цитокінів. Дослідження проведено у двох групах дітей 6 - 12-ти років з ГХКГ, асоційованим з IgE-залежною формою АД (42 дитини) та IgE-незалежною формою АД (37 дітей). Рівень сироваткових цитокінів (IL-2, IL-4, IL-5, IL-10, IL-13, TNF-<$E alpha> та IFN-<$E gamma>) визначено за допомогою твердофазного імуноферментного аналізу (ELISA) з використанням імуноферментного аналізатора "STAT-FAX-303 PLUS" (США) при довжині хвилі 492 нм та комерційних наборів тест-систем фірм "IMMUNOTECH" і "DIACLONE" (Франція). У дітей з ГХКГ, асоційованим з IgE-залежною формою АД, виявлено достовірне підвищення експресії IL-4 у, IL-5 та IL-13 із супутнім ниженням експресії IFN-<$E gamma> у порівнянні з перебігом ГХКТ на тлі IgE-незалежної форми АД відповідно у 1,6; 2,5 та 1,2 разу, а з контролем - відповідно у 1,7; 3,7 та 1,4 разу; виражене зниження показника концентрації IFN-<$E gamma> та TNF-<$E alpha> у 2,6 та 3 разу відповідно до групи з IgE-незалежною формою АД та 2,4 й 6,0 до контролю. Висновки: високі рівні сироваткових цитокінів IL-2, IL-5 у дітей з ГХКГ, асоційованим з IgE-залежною формою атопічного дерматиту, підтверджують вірогідний зв'язок між концентрацією цитокінів і формуванням хронічного запалення в пародонті, а за умови зниження концентрації TNF-<$E alpha> та IFN-<$E gamma> це може слугувати важливим критерієм диференційної діагностики різних форм АД, а також маркера потенційного розвитку та предиктора прогресування патологічного процесу в пародонті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111 + Р733.60-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського