РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщенко П. В. 
Аналіз результатів застосування заявлених і традиційних незнімних шинуючих ортопедичних конструкцій у пацієнтів без дефекта зубного ряду, що мають генералізований пародонтит у стадії стабілізації за показником денситометрії / П. В. Іщенко, А. В. Борисенко // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 4. - С. 44-46. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Патологія пародонту займає великий відсоток серед стоматологічних захворювань, що спонукає лікарів науковців та стоматологів практиків більш активно займатися даною проблемою. Ортопедичне втручання дуже важливе при функціональному відновленні цілосності зубного ряду у пацієнтів без дефектів зубного ряду з генералізованим пародонтитом (ГП) у стадії стабілізації. Для лікування ГП з боку ортопедичної складової запропоновані заявлені інтердентальні шини, які використовувались при ортопедичному лікуванні пацієнтів з даною патологією поряд з традийійними. Мета роботи - з'ясувати клінічно, які з використаних у дослідженні шин більш фізіологічні для спровокованого пародонту в зоні їх відповідальності за допомогою денситометрії. Дане клінічне дослідження проведене на групі з 54 хворих ГП, у стадії стабілізації. Попередньо їм було проведено комплексне лікування ГП. У досліджуваній групі зі станом пародонта в стадії стабілізації перебувало 24 людини - група із заявленими досліджуваними шинами. I група із шинами відомими традиційними - у кількості 30 людей у групі. При проведенні дослідження встановлено, що через 18 місяців значення показника денситометрії для хворих без дефектів зубного ряду в групі контролю зросло, у середньому, на 25,3 +- 1,1 %, а в групі дослідження - лише на 10,2 +- 0,9 % (p << 0,001). За весь період дослідження в групі без дефектів зубного ряду динамика розвитку зниження щільності кістки в досліджуваній групі більш стримана в порівнянні з контролем. Поліпшення у відсотковому співвідношенні склало за 18 місяців 15,1 +- 1,4 %. Висновки: проведені дослідження у групах пацієнтів виявили перевагу в приміненні нових шинуючих конструкцій при застосуванні їх при ГП у стадії стабілізації перед традиційним шинуванням за показником проведеної денситометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р668.62с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського