РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макєєв В. Ф. 
Комплексна ортопедична стоматологічна реабілітація хворих з посиленим стиранням зубів і скронево-нижньощелепними розладами / В. Ф. Макєєв, Ю. О. Риберт, Н. С. Магера // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 3. - С. 76-86. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення ефективності стоматологічної реабілітації пацієнтів з посиленим стиранням зубів і скронево-нижньощелепними розладами (СНЩР) шляхом розробки комплексу заходів їх ортопедичного лікування. У загальну групу дослідження увійшли 68 хворих, з них 31 (45,6 %) чоловік і 37 (54,4 %) жінок у віці від 21 року до 70-ти років. Хворих піддали дослідженню й поділили на дві групи: групу порівняння й основну групу. У групу порівняння увійшов 31 хворий, в яких було діагностовано тільки посилене стирання зубів у комбінації з можливими іншими оклюзійними розладами. В основну групу увійшли 37 хворих з посиленим стиранням зубів, можливими іншими оклюзійними розладами та різними формами СНЩР: м'язовими, суглобовими, комбінованими. Застосовано клінічні методи для визначення стану зубощелепного комплексу хворих з посиленим стиранням зубів і СНЩР; променеві - для вивчення та візуалізації структурних частин зубощелепного комплексу; аксіографічні - для визначення функціонального стану скронево-нижньощелепних суглобів та аналізу функціональної оклюзії в індивідуально налаштованому артикуляторі; статистичні - для оцінки вірогідності отриманих результатів. Стоматологічну реабілітацію хворих з посиленим стиранням твердих тканин зубів проведено з урахуванням задіяного в патологічному процесі скронево-нижньощелепного суглоба і була спрямована на повне або часткове відновлення функціональних порушень у жувальних м'язах і скронево-нижньощелепних суглобах і компенсацію втрачених функцій уражених органів або систем (відновлення зубів, зубних рядів). Висновки: ефективність лікування хворих з посиленим стиранням зубів та СНР досягається шляхом індивідуалізації лікувальних і реабілітаційних заходів, які повинні включати в себе використання лікувально-діагностичних апаратів (жорстких кап, каппротезів, тимчасових ортодонтичних конструкцій). Метою цих заходів є позиціонування в оптимальне положення суглобових головокнижньої щелепи з наступною обов'язковою реставрацією або реконструкцією функціональної оклюзії, що є обов'язковою умовою повної морфофункціональної реабілітації. За відсутності індивідуального підходу залишається високий ризик розвитку різного роду ятрогеній, а також збільшуються строки адаптації або неповної адаптації до зубних протезів, що є ознакою неповної морфофункціональної реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3 + Р661.210.223 + Р668

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського