РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761398<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Адамів М. Є. 
Досвід міжнародних організацій щодо сприяння розвитку митних органів: проєкція на Україну / М. Є. Адамів, І. І. Коць // Бізнес Інформ. - 2020. - № 10. - С. 22-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено досвід авторитетних міжнародних організацій щодо сприяння розвитку та вдосконалення роботи митних органів на прикладі України. Обгрунтовано, що митні органи країни відіграють важливу функціональну роль не лише державного, але й світового рівня, беручи участь у формуванні міжнародної безпеки, активізації зовнішньої торгівлі, розвитку світової економіки, захисті населення світу від небезпечної та неякісної продукції. Таким чином, забезпечення ефективного функціонування національних митних систем входить у перелік пріоритетних завдань не лише органів влади окремих держав, але й провідних міжнародних організацій. Об'єднання зусиль представників державного та міжнародного рівнів щодо розвитку та вдосконалення роботи митних органів репрезентоване міжнародним митним співробітництвом. Дослідження грунтувалося на ретельному вивченні особливостей міжнародного співробітництва митних органів різних країн світу та, зокрема, України. Встановлено, що в умовах функціонування митних органів України у структурі Державної фіскальної служби міжнародне співробітництво залишалося на доволі низькому рівні розвитку. Таким чином, обгрунтовано актуальність активізування розвитку взаємодії митних органів України із міжнародними організаціями з метою успішного реформування національної митної системи як незалежного органу влади. На підставі одержаних результатів ідентифіковано, що сьогодні ключовими міжнародними організаціями, котрі активно сприяють функціонуванню та розвитку митних органів, є: Всесвітня митна організація, Організація за демократію й економічний розвиток, Європейське бюро з питань боротьби з шахрайством, Світова організація торгівлі. Здійснено всебічне та грунтовне аналізування діяльності обраних міжнародних організацій у контексті сприяння розвитку митних органів, у тому числі на прикладі України. На підставі вивчення спеціалізованих матеріалів і практики міжнародного співробітництва митних органів встановлено, що діяльність визначених міжнародних організацій спрямована на: підтримку роботи та вирішення проблем митних органів у різних сферах; надання технічної, інформаційно-консультаційної чи фінансової допомоги; удосконалення реалізації певних митних операцій; впровадження прогресивних митних інструментів та технологій; обмін кращими митними практиками та досвідом; створення єдиного митного середовища шляхом уніфікації митних правил і принципів тощо. Обгрунтовано, що ефективна, перманентна та взаємовигідна співпраця органів влади держави, у тому числі й митних органів, із провідними міжнародними організаціями є потужним інструментом для розвитку та вдосконалення функціонування національної митної системи з метою забезпечення успішної реалізації пріоритетних цілей національного та міжнародного рівнів. Одержані результати дослідження можуть бути використані представниками митних органів як систематизоване інформаційне підгрунтя для налагодження та подальшого розвитку співробітництва із ключовими міжнародними організаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-65 + У9(4УКР)843.0-182-866 + Х916.14 + Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського