РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондар Ю. В. 
Використання композитних волокон для селективного вилучення 137Cs з модельного мультикомпонентного розчину / Ю. В. Бондар, С. В. Кузенко, В. М. Сливінський // Геохімія техногенезу. - 2019. - Вип. 1. - С. 41-45. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розробка селективних сорбентів для зменшення об'ємів рідких радіоактивних відходів є актуальною проблемою. Для вилучення <^>137Сs із забруднених вод особливий інтерес становлять композитні сорбенти з активною фероціанідною фазою. Полімерні волокна - перспективна основа для синтезу композитних сорбентів, оскільки композитні волокна можуть бути отримані в одну стадію - шляхом формування фероціанідного шару на поверхні волокон у розчині (in situ). Синтезовано композитний сорбент на основі поліакрилонітрильних волокон (ПАНВ) із шаром фероціаніду калію-міді (ФЦКМ) на поверхні волокон. Наведено експериментальні результати використання синтезованого композитного сорбенту для вилучення <^>137Сs із модельних розчинів на основі дистильованої води та з високосольового розчину на основі ропи з лиману Куяльник. Отримані результати показують, що синтезовані композитні волокна з шаром ФЦКМ ефективно вилучають <^>137Сs. Ступінь вилучення цезію з розчину на основі дистильованої води сягає ~ 93 %, а коефіцієнт розподілу - 4,1 x 10<^>3 см<^>3/г. Про високу селективність по відношенню до <^>137Сs свідчать отримані результати сорбції з високосольового розчину на основі ропи лиману Куяльник. За високого вмісту конкуруючих іонів натрію і калію в розчині ступінь вилучення та коефіцієнт розподілу мають значення 99 % і 1,9 x 10<^>4 см<^>3/г відповідно. Наведені результати схожі на дані, що були отримані для композитних ПАНВ із шаром ФЦКН, проте композитні волокна з шаром ФЦКН показують більш високі адсорбційні параметри. Синтезовані композитні волокна можна рекомендувати для виділення радіоізотопів цезію з природних і промислових вод, а також для очищення низькоактивних рідких радіоактивних відходів із високим вмістом конкуруючих іонів калію та натрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293 + Л362.092.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського