РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761325<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Натрус Л. В. 
Кореляційні зв'язки між цитокіновими показниками імунного запалення, ендотеліальним фактором росту та біохімічними параметрами у пацієнтів з подагрою / Л. В. Натрус, Д. В. Мальцев, Ю. Г. Клись, Т. І. Панова, В. Є. Кондратюк, С. Є. Коновалов // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 5. - С. 55-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено кореляційні зв'язки між показниками цитокінового статусу, вмістом ендотеліального фактора росту (VEGF), загальноклінічними та біохімічними параметрами у пацієнтів із різними формами подагри для вдосконалення алгоритму моніторингу клінічного стану та контролю ефективності лікування. У пацієнтів із подагрою та добровольців виконували повний спектр загальноклінічних і біохімічних досліджень. У сироватці досліджували вміст інтерлейкінів (ІЛ-<$E1 beta>, ІЛ-17, ІЛ-22, ІЛ-10), фактора некрозу пухлин <$Ealpha> (ФНП-<$Ealpha>), VEGF. Концентрації ФНП-<$Ealpha>, ІЛ-<$E1 beta> та ІЛ-17 характеризували інтенсивність запалення на всіх стадіях розвитку подагри та лінійно збільшувалися з прогресуванням хвороби. На стадії безсимптомної гіперурикемії відзначалася підвищена (на 75 % від показника контрольної групи) концентрація ІЛ-22 на тлі лімфопенії, малих концентрацій ІЛ-10 і VEGF. Це вказує на те, що вміст ІЛ-22 є потенційно інформативним біомаркером інтенсивності запалення, а також можливим предиктором розвитку імунозалежних ускладнень і судинних катастроф на ранній стадії подагри без ознак ураження суглобів. Концентрація ФНП-<$Ealpha> позитивно корелювала з вмістом ІЛ-10 (r = 0,534, p << 0,01), тоді як ІЛ-<$E1 beta> не залежала від нього. Виявлений зв'язок концентрації ІЛ-<$E1 beta> і VEGF (r = 0,40, p << 0,01) надає підставу вважати, що ІЛ-<$E1 beta> тісніше асоційований з ендотеліальною дисфункцією та ризиком розвитку судинних ускладнень. Концентрація ІЛ-22 не корелювала з іншими показниками цитокінового статусу, однак пов'язана з кількістю лімфоцитів, тому ознаки активації Th22-залежного шляху імунного запалення можуть бути потенційним біомаркером пригнічення лімфоцитарної ланки при подагрі. Цитокіновий статус при гіперурикемії змінюється в різні фази та стадії. Зіставлення цих змін із клініко-лабораторною картиною вдосконалює моніторинг перебігу хвороби та контроль ефективності лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського