РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Патон Б. Є. 
Досвід застосування графітованих гнотових електродів на промисловій дуговій сталеплавильній печі змінного струму / Б. Є. Патон, О. Г. Богаченко, С. Г. Кійко, І. М. Логозинський, О. П. Лютий, К. М. Горбань // Сучас. електрометалургія. - 2021. - № 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вперше у світовій практиці на промисловій дуговій трифазній сталеплавильній печі змінного струму типу ДС-6Н1 заводу "Дніпроспецсталь" успішно проведено кілька серій дослідних плавок (понад 60) із застосуванням графітованих композитних (гнотових) електродів типу ЕГК (Г), розроблених в ІЕЗ ім. Є. О. Патона. Показано, що гнотова дуга принципово відрізняється геометричними та енергетичними параметрами від дуги звичайного (монолітного) електрода. Гнотова дуга є розосередженою, просторово стійкою, відрізняється високою стабільністю в широкому діапазоні довжин та електричних режимів. Це є особливо важливим у період формування колодязів і розплавлення шихти. Гнотовий електрод (залежно від складу) забезпечує в 2 - 5 разів зменшення часу від першого короткого замикання до стійкого горіння дуги в порівнянні з монолітним електродом; зменшення коефіцієнта гармонік в 2 - 4 рази; економію електроенергії на 6 - 10 %; збільшення продуктивності печі на 12 - 23 % та ін. Наголошено на необхідності та перспективності продовження досліджень енергетичних, технологічних, металургійних особливостей роботи дугових сталеплавильних печей змінного струму з гнотовими електродами, які покращують практично всі техніко-економічні показники роботи печі, забезпечуючи можливість керування потужнострумовими дугами та їх високу стабільність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського