РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцур Р. 
Дослідження професора В. Ф. Ніколаєва каучуконосних рослин у 1920 - 1930-х роках: пошук відповідей на запит держави і суспільства / Р. Коцур // Соціум. Документ. Комунікація. Сер. Іст. науки. - 2018. - Вип. 6. - С. 86-99. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано і систематизовано здобутки професора В. Ф. Ніколаєва (1889 - 1973) в галузі субтропічного рослинництва в 1920 - 1930-і рр., зокрема таких рослин як азиміна, акація, гваюла, евкаліпти тощо. За результатами дослідження В. Ф. Ніколаєв перший визначив значний поліморфізм гваюли, описавши власну класифікацію форм гваюли, яка до сьогодні залишається незмінною. На основі аналізу публікацій В. Ф. Ніколаєва встановлено, що у період його діяльності в Сухумському відділенні ВіПБ і НК розкрився талант ученого як фахівця-ботаніка субтропічної флори. Результати його досліджень мали велике практичне значення і сприяли економічному розвитку країни. Праці вченого, присвячені вирішенню зазначеної проблеми, є високоінформативними, певною мірою актуальні й дотепер. Автором досліджено участь В. Ф. Ніколаєва в експедиції на чолі з Ю. М. Вороновим в Центральній та Південній Америці з метою відшукати там такі каучуконосні рослини, які можна було б ефективно вирощувати на півдні СРСР. Розвиток народного господарства і потреби армії актуалізували пошук сировини для виготовлення гуми. Відслідковано провідні напрями дослідницьких практик ученого в м. Сухумі та м. Душанбе (Таджикистан) в галузі субтропічних культур. Поряд з дослідницькою роботою розкривається його професійна біографія на посадах професора, завідувача кафедри субтропічних технічних культур Сухумського інституту субтропічних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74618:Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського