РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760977<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Акритова Т. 
Технологія зміцнення штампів пресформ для виготовлення вогнетривких і будівельних виробів шляхом цементації / Т. Акритова, М. Андрущенко, О. Капустян, Р. Куликовський, М. Осіпов // Техн. науки та технології. - 2020. - № 2. - С. 62-73. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Великою мірою якість і собівартість силікатної цегли та вогнетривких виробів залежить від довговічності й надійності штампів пресформ. Тому вибір оптимальних матеріалів для виготовлення штампів, способів їх зміцнення, а в результат і збільшення терміну є актуальним завданням. Нині строк служби штампів пресформ для пресування силікатної цегли та вогнетривких виробів становить від декількох годин до 15 діб. Отже, важливим є розробка, дослідження та обгрунтування основних критеріїв вибору матеріалів штампів, способів та технологій їх зміцнення. Проведено порівняльний аналіз можливих сучасних варіантів виготовлення штампів із різних сталей та їх термічної і хіміко-термічної обробки. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. На сьогодні недостатньо інформації про здатність до самозміцнення в процесі зношування і зносостійкість поверхні тертя цементованих штампів із низьколегованих сталей ферито-перлітного класу в різних структурних станах при різному вмісту вуглецю. Мета роботи - вибір матеріалів для виготовлення нових штампів, структури робочої поверхні та кромок штампів, технології їх хіміко-термічної обробки залежно від умов роботи. Досліджено умови роботи штампів пресформ, механізм і характер їх зношування. Розглянуто два принципово різних підходи до процесів зміцнення штампів пресформ із низьколегованих сталей типу 20Х. Перший - це загальноприйнята технологія цементації при порівняно невисоких температурах - 860 - 940 <$E symbol Р>C і гартування на переважно мартенситну структуру. Другий - це насичення поверхні деталі вуглецем при високих температурах - 1030 - 1080 <$E symbol Р>C і гартування на структуру з великою кількістю (80 - 95 %) високовуглецевого метастабільного аустеніту. Висновки: найбільш прийнятними матеріалами для виготовлення штампів пресформ є сталі ферито-перлітного класу типу 20Х і зміцнення їх шляхом цементації і гартування. Вибір одного із запропонованих варіантів цементації залежить від того, яка із вимог до штампів є головною - опірність шаржуванню абразивом робочої поверхні чи опірність зношуванню робочої кромки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.523.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського