РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sereda V. 
Mask generator for orthogonal regular mesh = Генератор масок для регулярної ортогональної сітки / V. Sereda, M. Ambrozhevich // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2020. - № 4. - С. 48-56. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Існуючі генератори сіток орієнтовані в основному на отримання неортогональних нерегулярних сіток, призначених для опису криволінійними межами обтічних тіл. Однак згущення сітки призводить до збільшення часу розрахунків, а неконформність сітки " до нефізічних ефектів. Розроблений пакет програм (ПП) для моделювання газотермодинамічних процесів орієнтований на істотно більш простий опис геометрії, через те, що використовує інший принцип підвищення гладкості рішення в місцях зі складною структурою поверхні. Цей принцип полягає в накладенні на потік таких джерел імпульсу та енергії, які еквівалентні за своїм впливом на потік взаємодії з твердою стінкою. ПП містить масковий генератор ортогональної регулярної сітки. Вихідними даними для побудови маски є створена в будь-якому CAD-додатку 3D-модель, яка зберігається в форматі STL і розміщується в каталозі проекту. Кожна комірка містить в собі інформацію про наявність тривимірного твердого тіла, проникності кожної грані гексаедру та напрямок вектора нормалі до обтічної поверхні. У зв'язку з цим, генератор створює 3 типи масок: об'ємну, поверхневу повної та неповної проникності, а також маску напрямних косинусів. Для отримання об'ємної (тілесної) маски з центру кожної комірки вздовж осей проводиться пряма та перевіряється її перетин із кожним трикутником, що апроксимує поверхню досліджуваного тіла. Парна кількість перетинань трикутників і прямої свідчить про наявність у комірці об'ємної маски. Поверхнева непроникна маска формується в трьох напрямках на розділі вільної комірки зайнятої об'ємної маскою. У разі необхідності введення напівпроникною маски її локалізація та міра призначається користувачем. Маска напрямних косинусів призначається в комірці, яка примикає до поверхневої непроникної маски. Значення напрямних косинусів присвоюються рівними відповідним значенням довколишнього трикутника, що апроксимує поверхню 3D-моделі. Згенеровані маски формуються у вигляді окремих файлів. Розроблено додаток для середовища SolidWorks, що надає можливість виконувати об'ємну візуалізацію. У вирішувальній програмі інформація про наявність об'ємної маски використовується наступним чином: об'ємна маска виключається з області рішення, поблизу поверхневої вирішуються автомодельні завдання, а за наявності напрямних властивостей - проводиться ізоентропічний поворот потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського