РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зоценко М. Л. 
Технологічне рішення утилізації відходів нафтогазового комплексу / М. Л. Зоценко, О. В. Михайловська, О. Б. Олексієнко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 50. - С. 190-194. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - запропонувати ефективне технологічне рішення влаштування шламосховища для захоронення відходів, обгрунтувати параметри співвідношення грунту майданчика та бурового шламу при заповненні сховища відходів. Використано експериментальне визначення значень оптимальної вологості для співвідношення суміші бурового шламу та суглинку 60:40 при заповненні шламосховища. Запропоновано шламосховище влаштовувати із вертикальною протифільтраційною завісою із грунтоцементу за допомогою технології виготовлення грунтоцементних елементів за бурозмішувальною технологією без виймання грунту. Таким чином отримуємо циліндричні грунтоцементні елементи діаметром 0,3 - 0,8 м і довжиною до 30 м. Після твердіння грунтоцементних елементів по периметру шламосховища виконується виїмка до 60 % масиву грунту та його укладання шарами, чергуючи з буровим шламом. Протифільтраційна завіса по типу "стіна в грунті" з грунтоцементних елементів заглиблюється у водотрив на глибину не менше 1 м з метою забезпечення відсутності фільтрації. Важливим фактором проектування сховища є вибір місця розташування сховища при умові наявності водотривкого шару на оптимальній глибині від поверхні (8 - 20 м). Розміри грунтоцементних елементів та розміри гідроізоляції днища визначаються на стадії робочого проектування стосовно до конкретної ділянки будівництва, з урахуванням категорії грунту, глибини залягання грунтових вод. Після заповнення шламосховища рекомендовано влаштувати покриття із грунтоцементу, яке вкладається на загущений до тугопластичної консистенції буровий шлам із додаванням грунту майданчика будівництва. Після тужавіння грунтоцементу покриття шламосховища засипають шаром родючого грунту. Практична значимість виконаної роботи полягає в обгрунтуванні технологічного рішення шламосховища для захоронення відходів та співвідношенні бурового шламу до грунту. Розроблено та обгрунтовано доцільність застосування технологічного рішення влаштування шламосховища для захоронення відходів. Запропоновано наповнювати шламосховище сумішшю бурового шламу та грунту майданчика з чергуванням шарів грунту та бурового шламу. Визначено середнє значення оптимальної вологості суміші для влаштування перекриття із грунтоцементну при співвідношенні бурового шламу до грунту 60:40.


Індекс рубрикатора НБУВ: И419,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського