РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pylypenko О. V. 
Two-probe measurements of the displacement of mechanical objects over a wide range of the reflection coefficient = Двозондові вимірювання переміщення механічних об'єктів у широкому діапазоні коефіцієнта відбиття / О. V. Pylypenko, A. V. Doronin, N. B. Gorev, I. F. Kodzhespirova // Техн. механіка. - 2020. - № 2. - С. 89-98. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Розглянуто двозондовий варіант надвисокочастотної інтерферометрії для вимірювання переміщення механічних об'єктів з невідомим коефіцієнтом відбиття. Мета роботи - підвищення точності вимірювання переміщення у широкому діапазоні коефіцієнта відбиття. Одержано залежність похибки вимірювання від міжзондової відстані, довжини зондуючої електромагнітної хвилі у вільному просторі, розміру широкої стінки хвилевідної секції із зондами та коефіцієнта відбиття обієкта з урахуванням відхилення струмів напівпровідникових детекторів, з'єднаних із зондами, від їх теоретичних значень. Зі збільшенням довжини зондуючої електромагнітної хвилі похибка проходить через мінімум для коефіцієнтів відбиття, близьких до одиниці, і монотонно збільшується для менших коефіцієнтів відбиття. Така поведінка похибки зумовлена тим, що зі збільшенням довжини зондуючої електромагнітної хвилі та/або зменшенням коефіцієнта відбиття власна похибка двозондових вимірювань зменшується, на той час як похибка, пов'язана з відхиленням струмів детекторів від їх теоретичних значень, збільшується. Запропоновано методику зменшення похибки. Методика полягає у зміні довжини зондуючої електромагнітної хвилі у вільному просторі в залежності від виміряного коефіцієнта відбиття. У порівнянні із загальноприйнятим режимом роботи, запропонована методика дозволяє істотно зменшити похибку для коефіцієнтів відбиття, близьких до одиниці. На відміну від відомої методики, що використовує фіксоване значення відношення міжзондової відстані до довжини електромагнітної хвилі у хвилеводі, менше від однієї восьмої, запропонована методика вільна від такого недоліка, як помітне збільшення похибки при досить малих коефіцієнтах відбиття. Результати цієї роботи можуть бути використані при розробці мікрохвильових вимірювачів переміщення для різних класів віброзахисних систем та систем керування технологічними процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.1 + З842

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського