РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759697<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельничук Г. С. 
Аналіз результативності реформи ЄСВ 2016 року в Україні / Г. С. Мельничук, Л. Б. Райнова, Т. В. Кощук // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 4. - С. 137-143. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

З огляду на необхідність визначення напрямів подальшого вдосконалення механізму справляння єдиного соціального внеску (ЄСВ) з урахуванням викликів і загроз, пов'язаних зі зростанням дефіциту Пенсійного фонду (ПФ) України, особливої актуальності набуває аналіз здійснених упродовж 2015 - 2017 рр. реформ зазначеного податкового платежу в контексті їхнього впливу на рівень тінізації заробітних плат у країні. Досліджено питання наукового обгрунтування доцільності зниження ставки ЄСВ із метою зменшення рівня тінізації оплати праці. Здійснено оцінку реформи ЄСВ в Україні 2016 р. у контексті її впливу на рівень тінізації заробітних плат і неформальної зайнятості населення, що надало підстави для висновків про відсутність суттєвих її позитивних ефектів. Незначне зниження зазначених показників не є зіставним із негативними наслідками, які ця реформа мала для надходжень до ПФ України. Проведено розрахунки податкового навантаження на оплату праці в Україні у 2010 - 2019 рр. Установлено, що 2016 р. податкове навантаження на працю, у порівнянні з 2015-м, знизилось до рівня 28,58 %, однак у наступні роки відбулося його незначне зростання - до 30,16 % 2019 р. Обгрунтовано, що кардинальне зниження ставки ЄСВ не стало стимулом для роботодавців до детінізації заробітних плат. Адже ініціюючи реформу, вітчизняний законодавець не врахував низку неподаткових факторів детінізації заробітних плат, пов'язаних, зокрема, з якістю вітчизняного законодавства і регуляторної політики, рівнем корупції. За умов наявності в роботодавців можливості приховувати реальну кількість працівників і розмір їхніх заробітних плат, неможливо розв'язати проблему неформальної зайнятості та тінізації оплати праці лише за рахунок зниження ставки ЄСВ. Наголошено на необхідності застосування системного підходу до оцінки можливих наслідків майбутніх трансформацій ЄСВ щодо їхнього впливу на податкове навантаження на працю в розрізі всіх його складових, а також з урахуванням неподаткових факторів детінізації заробітних плат.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського