РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лісачук Г. В. 
Дослідження впливу розріджуючої добавки на фізико-механічні властивості цельзіанової кераміки, отриманої методом шлікерного лиття / Г. В. Лісачук, Я. М. Пітак, Р. В. Кривобок, А. В. Захаров, В. В. Волощук, П. П. Вабіщевіч, А. С. Рябініна // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 120. - С. 144-150. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто фізико-механічні закономірності формування кераміки на основі системи BaO - Al2O4 - SiO2 шляхом шлікерного лиття в гіпсові форми та досліджено вплив розріджувальної добавки (РД) на фізико-хімічні властивості виробів на основі цельзіану. Дослідні зразки виготовлено за наступною технологією: перша стадія - синтез цельзіану в муфельній печі за температури 1200 <^>oC із витримкою 2 год. Помел продуктів синтезу відбувався в планетарному млині до залишку на ситі N 0063 не більше 0,2 %. Потім з отриманого порошку готували шлікери з різною вологістю без добавок і з додаванням 0,10; 0,15 і 0,20 мас. % РД Dolapix PС 67. Друга стадія - отримання зразків методом лиття шлікера в гіпсові форми. Випал зразків проводено у муфельній печі за температури 1350 <^>oC із 2-х годинною витримкою. Встановлено оптимальну кількість РД у цельзіановому шлікері, що відповідає 0,10 мас. %. Визначено, що в дослідженій області технологічних параметрів найкращих властивостей матеріал набуває за температури випалу зразків 1350 <^>oC і характеризується наступними показниками: водопоглинання - 10,20 %, уявна щільність - 2,15 г/см<^>3, відкрита пористість - 21,04 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.3

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського