РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лепетюк В. Б. 
Продукти ГІС-технологій для підвищення туристичної привабливості дестинації (на прикладі Чернігівської області) / В. Б. Лепетюк // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2020. - Вип. 92. - С. 55-67. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати продукти ГІС-технологій, покликаних підвищувати туристичну привабливість дестинації; дослідити можливості ГІС-технологій при формуванні туристичного продукту. Актуальність цього дослідження полягає у необхідності застосування інноваційних підходів до використання ГІС-технологій при розробленні національних туристичних продуктів. Методика дослідження базується на застосуванні статистичного методу обробки даних, картографічного методу дослідження з застосуванням ГІС і методу просторового аналізу. Також використано загальнонаукові, системний та інформаційний підходи. Результатами дослідження є аналіз існуючих продуктів ГІС-технологій та стану їх впровадження в туризмі, вивчення інтерактивних карт і геопорталів як інструментів для успішного рішення проблем у сучасній туристичній сфері. З'ясовано, що геопортали значно допомагають формувати національну інфраструктуру геопросторових даних. Розглянуто 2 рівні впровадження ГІС: національний і регіональний; наведено приклади новостворених національних геопорталів і туристичних геопорталів регіонів України, інтерактивних карт туристів-аматорів. Розглянуто розвиток продуктів ГІС-технологій такої туристичної дестинації, як Чернігівська область, зокрема один із найпотужніших в Україні за функціоналом Геопортал містобудівного кадастру Чернігівської області. За допомогою ГІС спроєкційовано тематичний тур Чернігівщиною. Наукова новизна дослідження полягає у виявленні особливостей використання картографічного методу дослідження загалом і ГІС-технологій зокрема для вивчення туристичних ресурсів території, створення нових регіональних туристичних продуктів. Запропоновано використовувати методику просторового аналізу при проєкціюванні туру. Практична значущість полягає у тому, що виявлені продукти ГІС-технологій можна застосувати для створення картографічних творів, як-от: карта, серії карт, атлас, ЗD моделі, віртуальні тури, що допомагають вивчати туристичні об'єкти регіону, сприяють прийняттю управлінських рішень і подальшому розвитку та популяризації туризму. Створена в ході дослідження база даних може бути використана для формування інших видів туристичних продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д88 + Д17 + У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського