РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pakharenko L. V. 
Evaluation of progesterone and progesterone receptor gene PROGINS polymorphism in the development of some forms of premenstrual syndrome = Значення прогестерону і поліморфізму гена рецептора прогестерону PROGINS у розвитку деяких форм передменструального синдрому / L. V. Pakharenko // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2020. - № 1. - С. 10-14. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Одним із найбільш поширених нейроендокринних синдромів у гінекології є передменструальний синдром (ПМС). Мета роботи - вивчення рівня прогестерону та частоти поліморфних варіантів Т1Т2 гена рецептора прогестерону PROGINS, а також їхнього можливого взаємозв'язку у хворих із різними формами ПМС. Об'єктом дослідження були 50 жінок репродуктивного віку з діагнозом ПМС, із них у 25 жінок діагностовано набряклу форму захворювання (НФЗ), у 25 - нейропсихічну. Легкий і тяжкий перебіг хвороби відзначали у 25 жінок. До контрольної групи ввійшли 25 жінок без діагнозу ПМС. Рівень прогестерону визначали у сироватці крові двічі у I і II фазі менструального циклу. Поліморфізм Т1Т2 гена рецептора прогестерону PROGINS вивчено за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Встановлено гіпопрогестеронемію лютеїнової фази менструального циклу у жінок із ПМС, яка була особливо виражена за НФЗ і тяжкої форм захворювання (p << 0,05). Поліморфний варіант Т1Т2 гена PROGINS можна розглядати як маркер розвитку ПМС. Генотип Т1Т1 достовірно асоціюється з розвитком НФЗ (<$E chi sup 2~=~4,50>; p = 0,03), і його наявність може свідчити про тенденцію до розвитку тяжкої форми ПМС (<$E chi sup 2~=~3,21>; p = 0,07). Алель Т2 можна розглядати як захисний механізм появи ПМС, а саме НФЗ і тяжкої форм хвороби, за яких наявність Т2 алеля зменшує ризик розвитку ПМС відповідно у 3,0 разу (<$E chi sup 2~=~4,50>; p = 0,03, OR = 0,20, 95 % CI 0,05 - 0,78; p = 0,02) і в 1,71 разу (<$E chi sup 2~=~3,21>; p = 0,07, OR = 0,27, 95 % CI 0,08 - 0,95; p = 0,04) у порівнянні з контрольною групою. Знижений рівень прогестерону крові у жінок із ПМС корелював із наявністю генотипу Т1Т1 гена PROGINS. У пацієнток із ПМС, які мали генотип Т1Т1, відзначено достовірно низькі показники цього гормону у другій фазі менструального циклу (p << 0,05) щодо рівня жінок контрольної групи з цим же генотипом. Крім того, у жінок із цим нейроендокринним синдромом і наявністю генотипу Т1Т2 достовірно значущих відмінностей у рівні прогестерону у порівнянні з показниками контрольної групи не було (p >> 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського