РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Циганик Л. В. 
Особливості кальцієво-фосфорного обміну та стану кісток у хворих на системний червоний вовчак з ураженнями внутрішніх органів: діагностика та принципи диференційованого лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. В. Циганик; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2020. - 24 c. - укp.

Представлено теоретичне узагальнення та вирішення актуального наукового завдання удосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування хворих на системний червоний вовчак (СЧВ). Доведено, що поширеність остеопорозу серед жінок у пременопаузі, хворих на СЧВ, становить 18,70 %, остеопенії - 58,54 %. Порушення кісткового метаболізму у хворих на СЧВ спричинене збільшеною екскрецією кальцію, недостатністю вітаміну D, послабленням остеобластної і прискоренням остеокластної функцій. Мінеральна щільність кісткової тканини не залежить від індексу активності СЧВ (SLEDAI), проте на якість кісток впливає збільшення індексу ураження SLICC, тривалості хвороби, частоти та тривалості загострень. З'ясовано, що з підвищенням активності хвороби зростає вміст кальцію у сечі та зменшується концентрація 25-гідроксивітаміну D у крові. Доведено достовірний непрямий зв'язок між порушенням остеобластної функції й активністю СЧВ за SLEDAI, тривалістю хвороби, кількістю і тривалістю загострень, середньою та сумарною курсовою дозами глюкокортикоїдів. Констатовано достовірний прямий зв'язок між маркером остеокластної функції й активністю хвороби за SLEDAI, середньою та сумарною дозами глюкокортикоїдів. Указано на те, що призначення комплексного диференційованого лікування хворим на СЧВ з урахуванням вмісту вітаміну D у крові, маркерів остеобластної (остеокальцину) та остеокластної функції (β-crosslaps) дає змогу поліпшити якість життя хворих і достовірно підвищити ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського