РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758857<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Івасюк О. В. 
Дериваційний простір полісемічної лексеми (на матеріалі дієслів фізичного сприйняття у російській мові) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О. В. Івасюк; Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди. - Харків, 2020. - 19 c. - укp.

Проаналізовано дериваційний простір багатозначних російських дієслів фізичного сприйняття. Зазначено, що він формується завдяки взаємопроєкції епідигматичного (ЕГ) та словотвірного гнізд (СГ) слова-полісеманта, оскільки дериваційний потенціал слова реалізується шляхом двох типів деривації - семантичної та формально-семантичної. Лексема-полісемант у цьому разі є вершиною обох гнізд, але в ЕГ вона репрезентована першим лексико-семантичним варіантом (ЛСВ). Уже на рівні ЕГ імпульсом до його формування стають дивергентні процеси, які виявляються далі в тому, що кожен із ЛСВ утворює своє СГ, тобто епідигмат стає генеративом дериватів, які теж розглядаються на рівні семем, якщо похідне - багатозначне слово. В цьому відмінність дивергентного словотвірного гнізда (ДСГ) від лексико-словотвірного гнізда, де похідними є лексеми, а не їх ЛСВ. У межах ДСГ може бути (але не обов'язково) конвергентна частина, або конвергентне СГ (КСГ). До нього входять спільні від усіх ЛСВ деривати за умови, що є і не спільні деривати. Тільки якщо від усіх ЛСВ утворюються всі однакові похідні, можна говорити про СГ лексеми. Оскільки семеми можуть різнитися дериваційною продуктивністю, цей показник стає специфікувальною ознакою ЛСВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444828 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського