РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758211<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ущаповський Д. Ю. 
Інтенсифікація процесу електроекстракції міді в комплексній переробці оксидної руди з отриманням високоліквідних продуктів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / Д. Ю. Ущаповський; Нац. техн. ун-т України ''Київ. політехн. ін-т ім. І. Сікорського''. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Розроблено спосіб керованого вилуговування оксидної мідної руди, який дозволяє одержувати концентрований за міддю розчин з мінімальним допустимим вмістом домішок іонів заліза (III) без залучення рідинної екстракції міді. Запропоновано високопродуктивний спосіб одержання металевої міді з мідьвмісних сульфатних розчинів методом електроекстракції з цілеспрямованим регулюванням робочої густини струму у міру вилучення міді з розчину із урахуванням впливу домішок на перебіг процесів як на аноді, так і на катоді. Удосконалено конструкцію анода електролізера для електрохімічної екстракції компактної міді, яка обумовлює підвищення рівномірності розподілу струму та металу по поверхні катода. Використання удосконаленої конструкції анода в промисловорозмірних електролізерах з плоско паралельними електродами та розробленого режиму електролізу дозволило досягти майже двократного збільшення робочої густини струму у порівнянні з такою, що використовується в промисловості. На основі моніторингу викидів хлору, що можуть відбуватись при електроекстракції міді з розчинів вилуговування досліджуваної руди, підтверджено необхідність відведення та утилізації хлорвмісної газової суміші з метою створення екологічно-безпечного безвідходного виробництва. Запропоновано гнучку технологічну схему процесу безвідходної переробки оксидної руди, яка дає змогу змінювати напрям виробництва кінцевих товарних продуктів в залежності від потреб ринку. Розроблена схема передбачає повне послідовне вилучення міді у компактному та дисперсному вигляді та утилізацію відходів виробництва. Розроблену комплексну технологію переробки оксидних руд і мідьвмісних відходів впроваджено на виробничих потужностях ТОВ ''ДжіЕфТі''.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.144-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського