РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приймак Х. П. 
Народне мистецтво Сокальщини другої половини XIX – першої половини XX ст. в умовах етнокультурного порубіжжя (історія, типологія, художні особливості) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.06 / Х. П. Приймак; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів, 2019. - 19 c. - укp.

Вперше досліджено народне мистецтво Сокальщини як цілісний комплекс різних видів художньої творчості, що його створив народ на власній етногенетичній основі впродовж постійного проживання на своїй території, і який функціонував у автентичному вигляді до нашого часу. Вивчено п'ять складових об'єкта: народне вбрання, вишивку, ткацтво, кераміку, писанку. Окрему увагу приділено історіографії, джерельній базі, яка включає артефакти з музейних збірок і спостереження під час польових досліджень у селах Сокальщини. Зазначено, що від часу створення першої української держави у X ст. Сокальщина набула статусу державного порубіжжя, який має донині. Тому народне мистецтво Сокальщини розглянуто як носій української етнонаціональної культури, її творець та оберіг у взаємозв'язках і взаємодіях з іншими державами та культурами на різних етапах історії України. Уперше виявлено основні причини та наслідки впливу на традиційну народну творчість із боку сусідніх народів; увагу акцентовано на меті та способах внесення у процес народної творчості певних змін, часто згубних для неї. Проаналізовано значення, наслідки та глибину процесів взаємного запозичення в народному мистецтві, що відбувалося внаслідок компактного проживання різних національностей на спільній території. Досліджено твори народного мистецтва Сокальщини, розроблено їх типологію у системі ужитковості в побуті й естетичному освоєнні життєвого середовища, види та жанри, художні особливості, традиції та інновації. Встановлено, що в розглянутому історико-етнографічному районі на тлі спільних із рештою українських територій ознак утвердилися притаманні лише йому матеріали, техніки, принципи формотворення, орнаментальні мотиви, композиційні прийоми, колорит. Висвітлено сучасний стан розвитку народного мистецтва у досліджуваному осередку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР-4ЛЬВ)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського