РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757504<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бачинський Ю. Д. 
Вплив процесу модифікування в передкристалізаційному періоді на структуроутворення і властивості тонкостінних виробів з високоміцного чавуну : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.04 / Ю. Д. Бачинський; НАН України, Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. - Київ, 2018. - 28 c. - укp.

Увагу приділено створенню нових швидкорозчинних феросиліцій-магнієвих лігатур комплексного впливу на розплав на базі дослідження закономірностей взаємодії модифікуючих сплавів з рідким чавуном та розробці параметрів процесу модифікування в передкристалізаційному періоді для отримання з високоміцного чавуну тонкостінних литих виробів без відбілу з дрібнокристалічною структурою і підвищеними властивостями. Досліджено фазовий склад модифікуючих сплавів, що містять такі активні хімічні елементами як Mg, Ca, РЗМ, Si. Досліджено зміну хімічного складу поверхневого шару модифікуючих сплавів, що плавилися в рідкому чавуні, та його вплив на фізико-хімічні процеси в контактній зоні. Визначено кінетичні режими розчинення FeSi і FeSiMg лігатур в розплаві чавуну. Розроблено нові склади швидкорозчинних FeSiMg лігатур з підвищеним вмістом кремнію, а також кальцієм, барієм, ванадієм, марганцем та міддю, використання яких забезпечує отримання в литому стані якісного високоміцного чавуну з міцністю та відносним подовженням, що значно перевищують відповідні показники ДСТУ 3925-99. Отримано нові експериментальні дані про вплив хімічного та фазового складу модифікаторів, параметрів процесу модифікування в передкристалізаційному періоді, хімічного складу чавуну, швидкості охолодження, легування на формування структури, підвищення ливарних і механічних властивостей тонкостінних виробів з високоміцного чавуну. Зазначено, що результати виробничих випробувань розроблених технологічних рішень свідчать про зменшення витрати магнієвої лігатури в 2,2...2,5 рази, підвищення виходу придатного лиття до 65...75 %, коефіцієнту використання металу в 1,5...5,0 разів, маса деталей зменшується на 20...30 %. Технологія дозволяє ліквідувати термічну обробку й економити до 400 кВт/год електроенергії при виробництві 1 т виливків. Покращується екологічний стан довкілля у зв'язку з відсутністю викидів в атмосферу оксидів магнію та інших шкідливих речовин. Загальний економічний ефект від застосування розробленої технології виготовлення виливків із високоміцного чавуну в цінах 2017 р. складає 9 900,5 грн. на 1 т литва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського