РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757257<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вакал С. В. 
Науково-теоретичні основи створення нових екологічно безпечних технологічних процесів виробництв фосфоровмісних добрив : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / С. В. Вакал; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2018. - 38 c. - укp.

Висвітлено проблеми розроблення та впровадження технології виробництва екологічно доцільних добрив на основі низькоякісної фосфатної сировини вітчизняних і закордонних родовищ для збалансованого екологічно безпечного землеробства. На основі системного аналізу розроблено стратегію нових екологічно безпечних технологій фосфоровмісних добрив, що забезпечують раціональне використання природних ресурсів, дотримання форматів запобігання шкідливому впливу на довкілля. Проведено системні дослідження складу та властивостей вітчизняної та закордонної фосфатної сировини та фізико-хімічних методів її перероблення. За результатами токсиколого-гігієнічних і екологічних досліджень зразків закордонних фосфоритів обгрунтовано критичні показники їх безпечності в Україні: кадмію, свинцю, арсену й ефективної питомої активності природних радіонуклідів. Процеси кислотного розкладання фосфатної сировини адаптовано для одержання екологічно безпечних фосфоровмісних NP- та NPK-добрив із закордонних фосфоритів. Опрацьовано технологію одержання екологічно безпечного суперфосфату амонізованого з добавкою гумату натрію. Розкрито питання одержання складних добрив безкислотним методом шляхом агломерації українських зернистих фосфоритів напівсухим способом. Вивчено високий вміст Р2O5 засв. в фосфоритному борошні, що дозволяє використовувати його як самостійне добриво. Для об'єктивного оцінювання якості використаної теплової енергії технічною системою у виробництві амонізованого суперфосфату кислотним методом та РК-добрива безкислотним методом складено ексергетичний баланс виробництва й оцінено ефективність кожної стадії. Обгрунтовано ефективність безкислотного методу. Розроблено гнучку технологічну схему одержання фосфоровмісних складних добрив. Доведено економічну й екологічну ефективність запропонованих технологій. За результатами агрохімічних і екологічних досліджень фосфоровмісних добрив із вітчизняної та закордонної сировини визначено їх вплив на агрохімічні показники родючості грунту, якість сільськогосподарської продукції та оцінено вміст важких металів у грунтах і рослинницькій продукції. Практичну значущість роботи підтверджено результатами промислових випробувань розроблених екологічно безпечних технологій перероблення закордонних і вітчизняних фосфоритів в амонізований суперфосфат і у складні мінеральні добрива кислотним і безкислотним способами; трьома деклараційними патентами України, трьома патентами на корисну модель і актами впровадження у виробничий і навчальний процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322 н6 + П040.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського