РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757236<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Главацький Д. В. 
Петромагнетизм і магнітостратиграфія четвертинних лесово-ґрунтових відкладів України : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Д. В. Главацький; НАН України, Ін-т геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Отримано нові результати за петромагнітними характеристиками лесово-грунтових відкладів України на розрізах Бояничі і Коршів (Волинська височина), Роксолани (Причорноморська низовина) і В'язівок (Придніпровська низовина). Виконано оцінювання палеомагнітної інформативності порід для визначення магнітостратиграфічних маркерів, на їх основі проведено кореляцію розрізів. За розподілом магнітних параметрів, залежних від концентрації, складу, структури, доменного стану та інших характеристик магнітних мінералів, запропоновано районування субаеральної формації України на "північну" і "південну" провінції. Встановлено, що магнітні властивості відкладів південної провінції відповідають "китайському" педогенному механізму формування лесово-грунтових відкладів, а північної провінції - проміжному "сибірському" типу. За результатами магнітостратиграфічних досліджень визначено, що відклади Волинської височини формувалися під час епохи Брюнес, але їх магнітостратиграфічна кореляція із четвертинними відкладами інших регіонів проблематична. У розрізі Роксолани границю Матуяма - Брюнес встановлено на глибині 46,6 м на стику грунтів лубенського й мартоноського горизонтів, а у розрізі В'язівок - на глибині 56,2 м у нижній частині широкінського грунтового горизонту. Це протиріччя можна пояснити або затримкою магнітного "запису" у грунтах, або, що більш ймовірно, неточним стратиграфічним розчленуванням розрізу Роксолани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д439(45УКР)2 + Д432.72 с456

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432293 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського