РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757187<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гацька Д. О. 
Поширеність, структура, особливості перебігу, вікова еволюція алергічних захворювань серед дітей та молоді Вінницької області : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.29 / Д. О. Гацька; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуального завдання клінічної алергології - підвищенню якості діагностики алергічних захворювань серед дітей та молоді на підставі визначення їх реальної поширеності, структури, особливостей перебігу, вікової еволюції. Опитано 7784 особи у віці 3-27 років. Визначено, що поширеність алергопатології серед дітей та молоді Вінницької області складає 17,1%, в структурі якої переважають алергічний риніт (6,7%), атопічний дерматит (6,0 %) та бронхіальна астма (4,4 % випадків). Особливостями алергічних захворювань у дітей та молоді є переважання в їх структурі цілорічного алергічного риніту над сезонним (70,0 % проти 30,0 %), переважно легкий перебіг (64,1 % проти 35,9 %) бронхіальної астми, часте її поєднання (44,6-88,9 % випадків) з іншою алергопатологією, часте поєднання атопічного дерматиту з алергічним ринітом (47,1 %), бронхіальною астмою (18,2 %) та обома (34,6 % випадків) цими захворюваннями. Основними регіональними етіологічними чинниками для дітей тамолоді з цілорічним алергічним ринітом є алергени мікрокліщів (78,2 %), а із сезонним - злакові рослини (52,2 %), рідше дерева (27,4 %) та бур'яни (20,4 %). Для алергічних захворювань у дітей та молоді характерна множинна сенсибілізація до різних груп алергенів. У 59,9 % обстежених перші клінічні прояви алергопатології у формі атопічного дерматиту відзначаються ще у віці до одного року. При поєднанні алергічного риніту і бронхіальної астми у 51,9% випадків риніт з’являється першим, у 27,4 % осіб розвиток астми випереджає риніт. Роль харчових алергенів при атопічному дерматиті з віком зменшується, але при цьому зростає вплив інгаляційних (від 44,6 % до 70,1 % для побутових та від 37,7 % до 63,4 % для пилкових. Для дітей 7-18 років та молоді з алергічним ринітом та/або бронхіальною характерна гіперчутливість не до харчових, а до інгаляційних (побутові, епідермальні, пилкові) алергенів. З метою верифікації ознак алергопатології на амбулаторному етапі лікарям доцільно використовувати запропоновану нами анкету-опитувальник.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,21 + Р11(4УКР-4ВІН)026.2 + Р41,21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського